Je toho opravdu spousta, co se musí zařídit před turnaji. I přes velká vedra makáme každý den do setmění. Díky ohromnému nasazení dobrovolníků z obce i blízkého okolí jsme vše zvládli tak, že rozhodně nebudeme dělat ostudu tradici našeho turnaje, který se letos hraje za finanční podpory hejtmana Královéhradeckého kraje a pod patronací předsedy ČOV.

Co nového Vás čeká? Opravená  “vrátnice” vás přivítá v areálu, odkud vás nová štěrková cesta povede kolem buněk s novou střechou k čerstvě natřené budově sociálek, nad kterou září nový nápis a znak Sokolu Dřevěnice. Novým znakem se může pyšnit i naše klubovna. Všechny lavičky jsou čerstvě natřené nebo nové. Také jsme hrdi na to, že se nám podařilo vybetonovat a opatřit zámkovou dlažbou podklad pro zcela novou tribunu, kterou jsme vlastními silami svařili i pozinkovali. Nová tribuna přivítá první diváky už na finále mužské elitní kategorie v neděli ve 14 hodin. Veškeré kůly na kurtech jsou čerstvě natřené, štít vítězů, který toho pamatuje opravdu už hodně, najednou ožil po intenzivné tlakové sprše a vypadá (no, při troše fantazie) jako skoro nový. Kurty jsme všechny vzorně srovnali traverzou a kropíme v těchto vedrech každý den, jak se dá.

Je tu ovšem i spousta práce, která není ani tak vidět a není vůbec příjemná, přesto se najdou i dobrovolníci a zejména dobrovolnice, které to zvládnou na výbornou. Veškeré vnitřní i venkovní prostory,  sociálky i sprchy (včetně nových sprchových buněk) v tomto počasí trpí nánosy prachu a všeho možného. To vše naše děvčata vše vzorně vyčistila, umyla. Bereme to možná někdy až moc jako samozřejmost, ale kde už se u nás najdou nadšenci i pro takovou práci, jejíž jedinou odměnou je příjemný pocit z dobrého skutku?

Co dalšího jsme museli zvládnout? Jen namátkou: zajištění chemických WC, opravu čísel na počítadlech, vyměření kurtů a opravu lajnovaček, opravu osvětlení na parkovišti a u stanů, vysekání a odvoz trávy z areálu, věšení reklam, instalování rozhlasových reproduktorů, vyznačení parkoviště a stanování, přípravu všech stánků včetně zboží, samozřejmě nezapomenout na dostatečné zásoby piva, dobrého jídla i prostředí pro zábavu….

No…. prostě se chceme trochu pochlubit… a hlavně pozvat všechny volejbalisty i fanoušky tohoto krásného sportu na 65.ročník turnaje, který už neklepe na dveře, ale dnešním dnem tyto dveře otvírá…