Na konci každého roku je dobrým zvykem hodnotit, co se povedlo a co ne. Co do dalšího roku vylepšit či s čím se vůbec nezabývat.

My jsme ve Dřevěnici určitě udělali dobře, že jsme se odvážili uspořádat  68. Volejbalovou Dřevěnici, i když  epidemiologická situace  byla hodně složitá.

Měli jsme štěstí a to hned několikrát: Největší v tom, že se u nás žádná nákaza určitě nerozběhla, další pak, že účast na největší republikové antukové akci vzali volejbalisté všech věkových a výkonnostních kategorií jako výzvu a přijeli ! Přijeli dokonce v takovém počtu, který i ti největší optimisté mezi pořadateli vůbec nepředpokládali.

Posuďte sami : Na startu se sešlo celkem na 170 týmů, to je nějakých 1360 hráčů a hráček všech věkových a výkonnostních kategorií. Volejbal je svým způsobem mezi kolektivními sportu velmi specifický. Pořádá turnaje, kde se ve stejný den na stejných kurtech sejdou hráčky a hráčky z nejrůznějších věkových kategorií – o výkonnosti není potřeba mluvit, navzájem si fandí a třeba si i večer dohromady zazpívají a zatancují. Mixy dokonce nastupují ve složení čtyři muži a dvě ženy, to je motivace, co ?! Tohle nemá fotbal ani hokej, basketbal či házená …

Ve Dřevěnici si zahráli všichni, nevzdali ani propršené dopoledne první neděli, vydrželi a při odjezdu chválili a děkovali. Zavazující !

Na dveře nám klepe rok 2022, chceme věřit, že už nám dá ten COVID–19 pokoj a nechá nás dělat naši společnou volejbalovou „libůstku“ bez omezení. Potřebujeme totiž restartovat hlavně neprofesionální soutěže s velkým důrazem na mládež. Ta si zase potřebuje zopakovat, jak se chodí do tělocvičen či na antuku, jak se vylepšují volejbalové dovednosti či jak se maká v kolektivu. Prostě – práce máme jak na kostele !

Dřevěnice již teď chystá 69. ročník svého vyhlášeného turnaje a těší se na všechny vyznavače volejbalového míče. V době, kdy si píšete první záznamy do diářů roku 2022, si tam nezapomeňte nejlépe červeně zatrhnout první dva srpnové víkendy, kdy se bude Volejbalová Dřevěnice hrát. Přijedete-li k nám, určitě se opět volejbalem pobavíte.

Těšíme se úplně na všechny, ale tohle říci musím: jde nám zejména o dorostenky a dorostence, pro ně chceme udělat maximum a přesvědčit je, že prázdninové antukové turnaje s večerním posezením jsou tím nejlepším, co se dá v červenci a srpnu dělat !

Přidávám ještě program turnaje :

sobota 6. srpna 2022 – dorostenci, dorostenky, veteráni nad 40 let, “seniorky” nad 40 let, 1. část volejbalové elity mužů

neděle 7. srpna 2022 – 2. část elity, ženy elita, superveteráni, muži I. a II. národní liga

sobota 13. srpna 2022 – volná muži, volná ženy (zejména pro týmy z krajských a okresních soutěží)

neděle 14. srpna 2022 – mixy (4 muži a 2 ženy)

Těšíme se na Vás, vinšujeme neutuchající chuť do volejbalu !!!

 

 Václav Nidrle, ředitel Volejbalové Dřevěnice