Volejbalová Dřevěnice je jistojistě mezi vyznavači tohohle krásného sportu pojmem. Bývala i pro mládež – není daleko doba (nějakých 25 let), kdy se na startu scházelo třeba i 35 družstev dorostenců a stejný počet týmů dorostenek. Teď volejbalisti v těchto kategoriích moc nejsou, zejména na antuce se skoro nevyskytují. Skončí své mistrovské soutěže v tělocvičnách a pak se věnují – asi i ke své volejbalové škodě – jiným aktivitám.

Srpnový nejoblíbenější a nejnavštěvovanější turnaj právě na antuce tak paradoxně přiláká více týmů v kategoriích veteránů a superveteránů než zmíněných začínajících hráčů !

Ano, bývalo to tak, že mládežnické týmy ve Dřevěnici celý týden stanovaly, trénovaly na místních kurtech, koupaly se v rybníku, poseděly u kytar a táboráku a samozřejmě zašly i do hospody na dvě večerní pivka …

Volejbalová Dřevěnice nabízí i v letošním roce startujícím družstvům juniorů, juniorek, kadetů i kadetek kromě kvalitního zahrání i jakousi „přidanou hodnotu“. Na živo je možno sledovat volejbalový „kumšt“ reprezentantů i krajánků, kteří mají odmakáno řadu sezon v elitních zahraničních ligách. Jmenujme třeba Štokra, Staňka, Holubce či Škacha. Volejbaloví labužníci chodí i na veteránské kategorie, tam borciuž sem tam chybějící razanci nahrazují zkušenostmi a chytrostí.

Tak tedy – volejbalový doroste ! Přijeďte si k nám do Dřevěnice zahrát, vaše kategorie jsou na programu v sobotu 5. srpna po celý den.

Už v pátek hraje na kurtech muzika, v sobotu pak jistě stejně pěkně zahrajete vy na kurtech a pokud nebudete pospíchat domů, je před vámi další večer s živou kapelou a v neděli třeba i start v soutěžích národní ligy mužů či žen.

Za 200 dřevěnických pořadatelů se na Vás všechny těší  Vašek Nidrle