66. ročník největšího a nejpopulárnějšího republikového volejbalového turnaje má za sebou první víkend. Sobotní večer byl i bojem pořadatelů s počasím. Ve Dřevěnici posledních šest týdnů prakticky nepršelo a paradoxně přeháňka těsně před setměním v sobotu rozhodla, že se o finálním pořadí muselo „stříhat“.

Výsledky jednotlivých kategorií:

Junioři (14 týmů) : 1.Slavia Hr.Králové A, 2.Slavia Hr.Králové B, 3.Dukla Liberec A, 4.VK Benátky, 5.Dukla Liberec B, 6.Velmez A

Juniorky (10) : 1.Mlátičky, 2.Řepky olejky, 3.Mořské potvory, 4.Počkej chvíli, 5.Putany, 6.TJ Turnov,

Nejlepší juniorka: Michaela Nečasná – Mlátičky

MISS turnaje Lucie Klímová – Mlátičky

Veteráni nad 40 let (11) : 1.VK Prasyl Mladá Boleslav, 2.Sokol Dřevěnice, 3.Bezděkovští čmoudi, 4.Omaři, 5.Tesla Stráž, 6.Dobřichovice.

Seniorky nad 40 let (8): 1.Pozdní sběr Třemešná, 2.Královny Liberec, 3.Středověk Most, 4.Vrchlabí, 5.Vykopávky, 6.Canonky Kralupy.

Elita muži (15 týmů) : 1.Holztherm, 2.Procarosa, 3.Rumídci, 4.Severák, 5.Mladí lvi Praha, 6.Lhota pod Libčany

Nejlepším hráčem byl vyhodnocen nahrávač vítězů Matyáš Demar, který se volejbalem „živí“ ve Francii.

Muži národní liga (10) : 1.Turnov, 2.Prasyl Mladá Boleslav, 3.Hronov, 4.Česká Lípa, 5.Jiskra Havlíčkův Brod, 6.Mnichovo Hradiště.

Ženy národní liga a extraliga (10) : 1.Hronov, 2.Dobřichovice, 3.Salzburg, 4.Těžko říct, 5.Nusle, 6.Lemonďačky

Za nejlepší volejbalistku byla vybrána hronovská Kristýna Kukrálová.

Superveteráni nad 50 let (7) : 1.Pivovar Svijany, 2.Primátor, 3.Sršáni, 4. VČV Hradec Králové, 5.SK Soudná, 7.Zvičina.

 

Po oba dny byl k vidění výborný volejbal, na kurtech se představily mnohé hvězdy českého volejbalu – Štokr, Holubec, Staněk, Křesťan,

Demar, Hýský či Král. V průběhu finálového zápasu předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta předal tělovýchovná vyznamenání dřevěnickým jubilantům. Ředitel turnaje Luboš Kraus dostal medaili Spirita, vrchní rozhodčí Oldřich Lukavec pak plaketu České unie sportu a šéf techniky Aleš Dufek čestné uznání České unie sportu. Podívat se přijel i hejtman kraje Jiří Štěpán, který si nechal vysvětlit jak vše při tak velké akci funguje a pořadatele pochválil.

Celkem tedy nastoupilo 85 družstev, což představuje zhruba 680 aktivních volejbalistů. Souběžně se hrou se ve Dřevěnici konala i kvalifikace rozhodčích o nejvyšší republikové soutěže, kdy sudí museli před zraky komisařů prokázat, že na extraligu či národní ligu „mají“.

Volejbalová Dřevěnice bude pokračovat i o dalším víkendu, na programu budou volné soutěže mužů a žen (v sobotu) a nejoblíbenější kategorie mixy (v neděli).

Václav Nidrle, sportovní ředitel turnaje