Soutěž mužů I.A třídy byla letos opět velmi kvalitně obsazena celkem týmy z extraligy a 1.ligy a obohacena o “srazilovky” borců, kteří nám v Dřevěnici již tradičně nastupují jako Humři, Lhota pod Libčany a Severák.

V Dřevěnici jsme přivítali těchto 15 týmů v elitní kategorii: ČZU Praha A – Rumídci, TJ Zikudu Turnov, Humři Perštejn, Lhota pod Libčany, Benátky, Kladno, Severák, Aero Odolena Voda, Ústí nad Labem, Velké Meziříčí, Dobřichovice, CŽU Praha B, ČZU Praha C – Lva neoblafneš, Slavia Hradec Králové a Nymburk.

V sobotu byly odehrány všechny zápasy v základních skupinách. Tyto zápasy určily pořadí ve skupině: nejlepších 6 týmů postoupilo do dvou semifinálových skupin po třech. Další týmy hrály také o pořadí ve skupinách o 7.-9.místo, 10.-12.místo a 13.-15.místo.

Vítězové z obou semifinálových skupin hráli o celkové vítězství, druzí ze skupin o třetí místo a třetí ze skupin o celkově páté místo.

Jak je tomu již tradicí, kurt číslo 5 byl připraven i s tribunou pro finálové utkání, při němž byla přítomna Česká Televize, a které pro nás na místě okomentoval sportovní ředitel turnaje Václav Nidrle. Finále mezi Humry a Rumídky Praha (ČZU Praha A) bylo nakonec poměrně jasnou záležitostí pro Humry, kteří letos projevili svou suverenitu. Humři za celý průběh turnaje ztratili pouze jeden jediný set, takže jejich vítězství bylo letos naprosto zasloužené.

Už sama sestava Humrů musí budit respekt u soupeřů: Jaroslav Škach, Jaromír Koláčný, Jiří Vokál, Martin Böhm, Milan Moník, Jiří Král, Martin Lébl, Stanislav Dědeček, Jakub Veselý, Jakub Kauer

Konečné pořadí:

  1. Humři
  2. Rumídci Praha (ČZU Praha A)
  3. Sokol Dobřichovice
  4. Severák
  5. Hadrava na čtyřku (Aero Odolena Voda)
  6. SKV Ústí nad Labem 

Nejlepším hráčem byl zvolen Jarda Škach, kapitán týmu, který tradičně dává Humry dohromady.