66.Volejbalová Dřevěnice už klepe na dveře a to velmi důrazně. První dva srpnové víkendy se deset kurtů (a k tomu dva v Radimi) promění na volejbalová bojiště, ovšem jen v tom dobrém slova smyslu.

V pátek 19. července se v klubovně sešlo na padesát pořadatelů, kteří si naposledy „rozdali karty“, aby bylo zřejmé, kdo a co zařídí. Ono je to rok od roku téměř stejné ale opakování je přece jen matka moudrosti. Musí fungovat kurty včetně kropení (na tom se konečně podílela i příroda, když hned druhý den po schůzi napršelo milých jedenáct milimetrů, což hodně pomohlo). Kiosek musí být také funkční, musí být co prodávat a taky personálu je nám třeba … Pro tolik hráčů je nutno zajistit přiměřené hygienické podmínky ale taky parkoviště a prostor pro kempování.

Areál má také nové tribuny i lavičky – ale hlavně vedení turnaje přemýšlí, jak vymyslet soutěže tak, aby si všichni dobře zahráli a odjížděli třeba utahaní ale spokojení! Samozřejmostí jsou i večerní tanečky při živé hudbě přímo ve dřevěnickém areálu – tančíme oba pátky i obě soboty od 20.00.

Volejbalová Dřevěnice je letos součástí Letní volejbalové ligy (dalšími turnaji jsou severomoravské Hodslavice, západočeský Svrčovec, jihomoravské Vranovské léto a na závěr prázdnin ještě Loučení s létem v Českých Budějovicích). Tyto podniky si vzájemně pomáhají – propagací, kontakty na týmy, sponzory i společnou soutěží pro týmy krajských soutěží mužů i žen.

Ve Dřevěnici bude tradičně natáčet i Česká televize, podrobně zachytí finálový zápas elitní třídy (neděle 4.8. ve 14.30 hodin).

Chcete si i Vy ve Dřevěnici zahrát? Přijeďte, už teď se na všechny moc těšíme!

Nabízíme tyto kategorie:

Sobota 3.8.

  • dorostenci, dorostenky (1999 a mladší) – startujeme už v 8.00
  • veteráni nad 40 let, seniorky nad 40 let – soutěže zahajují v 9.00
  • I.třída muži (extraliga a „divoké karty“) – první zápasy zhruba v 11.00.

Neděle 4.8.

  • ženy (extraliga a obě ligy) – od 8.00
  • muži (I. a II.liga) – od 8.00
  • superveteráni nad 50 let – od 8.00
  • I.třída mužů – pokračování soutěže od 9.00 hodin

Sobota 10.8.

  • volná soutěž mužů
  • volná soutěž žen

Obě kategorie patří do Letní volejbalové ligy a zahajují hned ráno v 8.00

Neděle 11.8.

  • smíšená družstva (4 muži a 2 ženy) – rovněž od 8.00

A teď jedno důležité upozornění!

Pouze u elitní třídy mužů je přihláška nutná předem, další týmy se mohou hlásit v příslušný hrací den do 8.00 hodin přímo ve dřevěnickém areálu. Chcete-li ale ušetřit stovku na startovném, můžete se přihlásit prostřednictvím e-mailové komunikace: volejbalova.drevenice@seznam.cz


Václav Nidrle, sportovní ředitel