Máme za sebou nádherný volejbalový den, za který si zaslouží ocenění za svůj přístup jak všechny hráčky a hráči, tak početný tým profesionálních rozhodčích, vedení sportovního úseku, technická četa, mladé zapisovatelky a zapisovatele, služba na občerstvovací stáncích i naši partneři. Pochvala tentokrát nemine ani svatého Petra, který se nám postaral o příjemných slunečných 22 stupňů.

Jsme moc rádi, že ani taková sportovní mega-akce jako je olympiáda v Riu nám nesebrala na počtu účastníků a naopak jsme oproti loňsku navýšili počet týmů startujících v první den turnaje; zvláště pak musíme pochválit juniorky, které se nám dostavily v počtu 17 kvalitních týmů.

Kvalitně nám rovněž proběhla první fáze elitní soutěže mužů I.A třídy, kde se nám představilo celkem 16 týmů ve 4 skupinách po čtyřech. Po zápasech každý s každým ve skupině je o pořadí v každé skupině jasno a zítra přejdeme do fáze play-off, ve které si znovu zahrají ještě všechny týmy, neboť naší tradicí je, že v této kategorii se hraje nejen o první místa, ale i například o místo patnácté.

Žen nad 40 let se nám letos také dostavilo více než loni, veteráni ve stejné věkové kategorii se doslova rvali o každý balón. Snad jen chlapců – juniorů bychom rádi viděli na našem turnaji o něco více, ovšem kvalita byla i v této soutěži velice dobrá.

Dřevěnickou nocí duní rocková kapela Víkend Rock, na hřišti je živo, tak jak tomu má být, a my se těšíme na další volejbalový den už zítra.