Jsme moc rádi, že se naše malá víska v Dřevěnici může pochlubit nejen krásným turnajem, ale že také naše mládež vyrůstá s volejbalem, a to poslední dobou velmi úspěšně pod vedením Jirky Šimánka.

V letošním roce se stali chlapci Sokola Dřevěnice přeborníky Královéhradeckého kraje v modrém minivolejbalu, celoroční dlouhodobé soutěže se účastnilo 35 týmů. Hráli M.Šimánek, V.Barochovský, O.Arabasz, F.Danys, Š.Rovný. Mimo to vyhráli celoroční okresní soutěž, turnaj v Hradci Králové, v Týništi n. O., ve Všestarech a festivalový krajský turnaj ve Dřevěnici.

V šestkovém volejbalu mladších žáků ve společné přeboru Královéhradeckého kraje a Pardubického kraje skončil tým chlapců na 7. místě. Hráli M.Šimánek, V.Barochovský, O.Arabasz, F.Danys, Š.Rovný, R.Kulhánek, M.Kraus, M. Holman, J.Čech,  A.Kopáček, Š.Rovná.

Naší volejbalovou mládež již od útlého dětství vede také Jana Kaiserová, která na tréninky osobně dojíždí až z Prahy. Spolu s Luckou Tauchmannovou se jim podařilo dát dohromady skupinu zhruba 15 dětí ve věku 6-13 let. Děti trénují dvakrát týdně a soutěží ve žlutém, červeném či oranžovém minivolejbale, zúčastní se i pravidelných soustředění.

Všichni, kteří se starají o výchovu našich dětí k volejbalu si zaslouží velký dík. Věříme, že mnohé z těchto dětí se brzy postaví i na kurty hlavních srpnových turnajů Volejbalové Dřevěnice.

Jiří Šimánek, Tomáš Bláha