Dřevěnická Xterra, tak se přezdívá závodu MTB triatlonu pořádaného Alešem Bílkem, jinak nazývanému RYKOT. Tento závod si už našel pevné místo v kalendáři mnoha amatérských i poloprofesionálních bikerů a triatlonistů a i v našem dřevěnickém kalendáři nesmí chybět. V sobotu 20.července se již po čtrnácté triatlonisté sešli na hrázi rybníka Hlíza. Závod za ideálního slunečného počasí odstartovaly ve 12 hodin celkem 4 dětské kategorie: mladší a starší holky a kluci. Děti se statečně vrhly do letos poněkud zelené vody, po plavecké části je čekaly dle věku jeden či dva okruhy po obci Dřevěnice na kole a poté náročná běžecká trasa. Naprosto všechny děti to zvládly na výbornou, ceny si tentokrát zasloužili všichni.

Krátce po 14.hodině se rybník Hlíza rozvlnil hned třikrát za sebou: první vlnu tvořili muži do 40 let, druhou junioři a veteráni, a třetí všechny statečné dívky a ženy, které se letošního závodu zúčastnily. 75-členná startovní listina v sobě obsahovala hodně favoritů a zkušených účastníků z let minulých. Ti se nakonec také prosadili, již pod hradem Kumburk se vytvořila silná dvojice v čele:  Pavel Kubín a Sebastian Vlček. Tato dvojice také s velkým náskokem vybíhala do poslední části závodu. Nakonec to tak jasné nebylo, protože do závodu teď vstoupili rychlí běžci, jako loňský vítěz Tomáš Kolařík nebo Ruda Cogan. Celkové vítězství nakonec těsně uhájil Sebastian Vlček, za ním doběhl nejlepší plavec Pavlem Kubín, před nějž se ale ještě v celkovém pořadí dostal o dvě minuty později startující loňský vítěz Tomáš Kolařík. Soutěž žen s velkým náskokem ovládla Ivana Loubková přes Itou Krafkovou a Hanou Chaloupkovou.

Občerstvení tradičně zajisťovala místní Vývařovna Kuželka a tým dobrovolníků z TJ Sokol Dřevěnice na našich volejbalových kurtech. Tam také proběhlo vyhlášení vítězů v každé kategorii. Ocenění si tentokrát zaslouží všichni závodníci i organizátoři: až na několik defektů proběhl celý závod bez zranění a v duchu fair play. Těšímě se všichni za rok zase, ale určitě se s mnoha závodníky uvidíme dříve na místních sportovních akcích.

Pavel Kubín míří “do rokle” – prudký seběh do potoka a hned zase výběh ven – tak tradičně začíná běžecká část triatlonu

Ruda Cogan opět potvrdil svou skvělou reputaci nejlepšího běžce 

 

Hlavní organizátor Aleš Bílek, letos startující poprvé jako veterán, patřil opět do elitní desítky