Už více než půl století je součástí Volejbalové Dřevěnice také volba nejlepších hráčů a MISS turnaje. Tuto tradici si chceme nadále udržet, ačkoliv víme, že vše je velice subjektivní – naše oči nepojmou výkony všech hráčů během turnaje, navíc říci o nějaké dívce, že je krásnější než všechny ostatní, tak si to u těch ostatních nikdy nevyžehlíme. Vesměs vybíráme ty nejlepší z finálových, případně semifinálových utkání, Miss turnaje je vybírána z kategorie juniorek hrané první turnajovou sobotu. Letos jsme to měli o to složitější, že k finále dívek vzhledem k průtrži mračen vůbec nedošlo, takže se naše “odborná komise” musela rozhodnout z dojmů ve skupinových zápasech.

Tady je naše volba, se kterou samozřejmě můžete polemizovat:

Nejlepší hráč: Matyáš Démar, Holztherm Dřevěnice

Matyáš Démar je oporou francouzského prvoligového týmu Tours, kam přešel z Nantes (kde momentálně hraje jeho bratr Lukáš). Matyáš Démar se na Volejbalové Dřevěnici představil již podruhé s týmem Holztherm a jeho výkon nejen ve finále byl nepřehlédnutelný,

Nejlepší hráčka: Kristýna Kukrálová, Hronov

Blokařka prvoligového týmu VK Hronov se významně podílela na vítězství svého týmu proti silným soupeřům včetně Dobřichovic ve finále.

Nejlepší junior: Vojtěch Petiška, Slavia Hradec Králové junioři

Slavia Hradec Králové dominovala letos soutěži juniorů. Jeden z nejtalentovanějších královéhradeckých sportovců má už za sebou několik krajských ocenění a má již první zkušenosti s volejbalem dospělých.

Nejlepší juniorka: Michaela Nečasová, Mlátičky

Michaela Nečasová je hráčkou liberecké Slavie a několikrát již reprezentovala Českou republiku v juniorské kategorii.

Miss 66.Volejbalové Dřevěnice: Lucie Klímová, Mlátičky

I ředitel turnaje Luboš Kraus uznal, že jsme i při těch obtížných povětrnostních podmínkách sobotního večera nevolili snad tak špatně 🙂

Gratulace všem!

 

Tomáš Bláha, TJ Sokol Dřevěnice