Před týdnem nám skončil druhý víkend Volejbalové Dřevěnice, jsme moc rádi, že Jičínský deník projevil zájem i o pár střípků z obou turnajů, které dal dohromady Václav Nidrle, vedoucí sportovního úseku a tiskový mluvčí našeho turnaje. Tak tady něco informačního i pro pobavení:

JIČÍNSKÝ DENÍK 13.8.2015

STŘÍPKY Z VOLEJBALOVÉ DŘEVĚNICE

SPORTUJ S NÁMI – SYNOT. 62. Volejbalová Dřevěnice byla i letos vybrána do této akce organizované Českou unií sportu. Jako hlavní kategorii letos pořadatelé zvo-lili ženy z krajských a okresních přeborů a neregistrovaných, která myšlenku veřejně přístupné akce neomezené výkonností velmi dobře naplňovala. Na startu se v ní sešlo 33 týmů a večerní finále před několika stovkami diváků mělo náboj i kva- litu a děvčata, která své mistráky hrají nejvýše před hrstkou přihlížejících, se mohla doslova „přetrhnout“. Pro některé zážitek na celý život.“ Sportuj s námi – Synot „tedy jednoznačně k Volejbalové Dřevěnici patří !

Web-banner-400x180px-SSN_CUS

synot-logo

POČASÍ. To bývá „alfou i omegou“ každé velké akce pořádané po širým nebem. Větším problémem bývá zpravidla déšť, zejména na smekavé antuce. Ale letos se problémem ukázalo i ohromné vedro – pořadatelé naměřili 38 stupňů v sobotu odpoledne – a sucho, které doslova zlikvidovalo trávník v krásném dřevěnickém areálu. A tak vše zachraňovala vlastní užitková voda z vrtu v těsném sousedství kurtů. Bylo možno kropit kurty a udržovat v provozu sociální zařízení. Hráči to brali a přizpůsobili se volejbalovému peklu (tak to vypadalo při zápasech vždy po poledni) i pak velice rádi k volejbalovému ráji (to při sobotním večerním programu, kdy na čtyřech osvětlených kurtech probíhaly téměř do půlnoci závěrečné boje mužů a žen).

Unik pred vedrem

Alespoň dočasný únik před vedrem

3eR0NpFZBVbJD5IaxxiDW0IlQnQ-o236iSTAQWQQ-U4vt7TPHpafa9dqWaxjduW43oJxxEg

Takto řešil vedýrko tým hrochů

Kropeni

Nechcete také pokropit?

11836760_1465692147065644_8990146588431495626_n

Krásná večerní atmosféra 

 

ROZHODČÍ. Extraliga potřebuje extraligové rozhodčí, to pořadatelé moc dobře vědí. Proto již řadu let úspěšně kooperují s Českým volejbalovým svazem při organizaci kvalifikace rozhodčích o tuto nejvyšší soutěž. Dřevěničtí mají vystaráno, protože je zaručena dostatečná kvalita volejbalových arbitrů, svaz pak má jistotu, že se každý z adeptů bude moci předvést v řadě zápasů výborných týmů. Tolik kvalitních družstev se totiž nikde jinde nesejde … A komise rozhodčích pod vedením jednoho z nejuznávanějších světových rozhodčích Milana Labašty z nedaleké Pecky počítá s podobnou spoluprací i do budoucna. Ale Dřevěňáci si moc váží i starých kamarádů a nezničitelných rozhodčích, z nichž někteří mají na své „pažbě“ už třeba na čtyřicet odpískaných ročníků. Výčet těch všech by byl neměrně dlouhý, jmenujme alespoň Karla Komínka z Hořic, letos nejstaršího ze všech sudích, Vendu Židů, Pavla Procházku, Mirka Charváta, Jirku Bubáka, Mirka Vajtra, Karla Všetečku či Jirku Ludvíčka.

IMG_2015_08_08_9_539

IMG_2015_08_08_9_273

IMG_2015_08_08_9_271

 

Rozhodci Kominek hraje fotbal3

Rozhodčím nechyběl smysl pro fair-play ani smysl pro humor

POCHVALY. Pořadatelé se rádi chlubí dvěma maily, které došly hned po prvním víkendu:

„Děkujeme za skvělou atmosféru a parádně zvládnutý turnaj jako vždy !“, Aleš Holubec, kapitán reprezentace

„Ahoj, Vašku, děkujeme za již tradičně perfektní organizaci turnaje ! Jsme rádi, že jsme přispěli svoji troškou ke kvalitě turnaje, na který se budou Humři vždy s radostí vracet !“ Jarda Škach, kapitán vítězných Humrů.

ales-usmev

Aleš Holubec – kapitán reprezentace

DSC_4948

Jarda Škach – kapitán vítězných Humrů

PITNÝ REŽIM. Tady – zejména druhý víkend – měli pořadatelé nahnáno. Ne kvůli tomu, že by byli nepřipraveni (vypilo se na hektolitry minerálek, kefíru, čajů, nealkoholického, lehce alkoholického či klasického piva) ale přece jenom se báli, že to některý z účastníků podcení a bude kolektivní malér. Nestalo se tak, je vidět že volejbalisté umějí jak dobře hrát, tak se starat o vlastní zdravíčko.

IMG_2015_08_08_9_5

Pitný režim pro něj velice nezvyklým způsobem dodržoval i autor tohoto článku

 

EXPREZIDENT KLAUS. V neděli odpoledne se cestou na tradiční Vavřineckou pouť na Sněžku ve Dřevěnici zastavil i exprezident Václav Klaus, sám bývalý ligový basketbalista a dobrý volejbalista. I jemu se turnaj moc líbil a pořadatele pochválil (i když on nechválí automaticky a dokáže být i kritický …) Do pamětní knihy napsal :„Dřevěnice jsou prostě věčné (a skvělé) !“

Klaus, vnuk, Luboš, Helča Kuž

Pan profesor Klaus se vítá s Helenou Kuželkovou za přítomnosti svého vnuka a Luboše Krause, ředitele Volejbalové Dřevěnice

Klaus podpis 1

Klaus podpis

Zápis do pamětní knihy

PORTUGALEC V ŠOKU. Na turnaj se krátce zastavil profesionální volejbalový trenér Jorge Martinez z Portugalska, který si mohl ukroutit hlavu, když viděl, kolik lidí a na jak vysoké úrovni umí v České republice tuto technicky náročnou hru. Antuku asi dříve znal jen z televize (třeba tenisového Roland Garros). Moc se mu to všechno líbilo a také to zapsal do pamětní knihy Volejbalové Dřevěnice.

Portugalec

Jorge Martinez samozřejmě dostal i letošní dřevěnické tričko na památku a slíbil, že příště zkusí dát dohromady tým z Portugalska

VOLEJBALOVÉ OSOBNOSTI.  Jako každý jiný rok, i letos se ve Dřevěnici sešla řada ligových trenérů či bývalých vynikajících hráčů nebo rozhodčích. Mezi trenéry pořadatelé přivítali Michala Nekolu, Jirku Vojíka, Rendu Dvořáka, Honzu Malinu, Mirka Přikryla, Míru Malána, Pavla Řeřábka, Miloše Kočku. Tradičně dorazil i Miroslav Nekola, jeden z prvních českých volejbalistů, který si zahrál italskou sérii A. Mezi volejbalovými komisaři byl i Zdeněk Škoda, svého času jednička mezi českými rozhodčími. Na soupiskách extraligových týmů pozorní pořadatelé našli i řadu representantů jak současných, tak nedávných, nastoupili Holubec, Štokr, Bartoš, Pfeffer, Lébl, Demar, Škach, Veselý, Bohm, Křesťan, Janouch, Staněk, Kopáček, Kriško, Hyský, Dittrich, Motys a samozřejmě i nejlepší hráč turnaje Jiří Král.

DSC_4915DSC_4931

Osobnostmi oplývaly oba finálové týmy Humři Perštejn i Lhota pod Libčany

TELEVIZE. Zajistit přímý televizní přenos není maličkost. Pořadatelé letos museli vyvinout velké úsilí, sportovní vysílání preferovalo přímé přenosy u mistrovství Evropy v plážáku z Klagenfurtu (a očekávalo úspěch dvojice Kolocová-Sluková …). A tak se podařilo vmáčknout přenos na neděli už ve 12.20, což způsobilo pořadatelům i ve velkém „hice“ mražení v zádech, zda budou schopni vše dohrát takhle brzy. Povedlo se a finále Humři-Lhota pod Libčany plné representantů mohli vidět diváci po celé republice. Škoda jen, že to byl tak trochu „krátký proces“, který suverénní Humři se soupeřem udělali. Obě semifinále (Humři-Liberec a Lhota pod Libčany-Benátky) byla nepoměrně vyrovnanější a dramatičtější.

DSC_4940

Volejbaloví experti Jirka Rejman a Milan Fortuník se postarali o profesionální komentář televizního přenosu

VOLEJBALOVÉ PENALTY. Protože i při takhle velké akci je potřčeba udržovat dobrou náladu, soutěžní úsek vymyslel i jednu „srandičku“. Písemně zveřejnil, co rozhoduje o postupu ze základních skupin a tedy napsal, že je to : a) počet bodů, b) poměr setů, poměr míčů, d) los. A pokud nerozhodne los, budou se kopal penalty na fotbalovém hřišti v Lužanech. A věříte, že to některé týmy doslova „sezřaly“ a chodily se ptát, jak daleko je to do těch Lužan, jestli je tam případně doveze náš zvláštní autobus a zda se bude kopat volejbalovým či fotbalovým míčem …

Penalty

DOMÁCÍ. Na celé novinové vydání by dalo povídání o samotných pořadatelech, popsat vše o kiosku, technice, zapisovatelích, parkoviště i vše ostatní stejně není možné. Denně se zapojilo na 160 lidí, od nejmladších zapisovatelů až po nejstarší veteránky třeba u mazání populárních chlebů. V této „dobrovolnosti“ Dřevěnice zřejmě vede v celé republice !

Dřevěnice pomáhá

Drevenice technicka ceta

Drevenice sportovní usek

Tým “stánkařů”, technické čety a sportovní sekce

Info tabule, ceny

Nová informační tabule byla postavena dřevěnickými dobrovolníky z vlastní iniciativy a prostředků

 

zapisovateleZapisovatelky

Velký dík patří všem mladým zapisovatelům i zapisovatelkám

 

IMG_2015_08_08_9_19

Tohle umíme u nás v Dřevěnici už po desítky let a říkáme tomu “dřevěnický chleba”

 

IMG_2015_08_09_9_593

“Brácha vám možná zazpívá, ale určitě nenačepuje takové pivko” – Filip Hůlka s manželkou Luckou v pivním stánku měli velice napilno

obětavý pořadatel

Našli se i takto obětaví dobrovolníci

62. Volejbalová Dřevěnice tedy skončila velkým úspěchem a pořadatelé už pomalu začnou připravovat turnaj, který se uskuteční první dva srpnové víkendy roku 2016.

Václav Nidrle, tiskový mluvčí

 

Luboš, vnučka

Ředitel turnaje Luboš Kraus dobře ví, že budoucnost Volejbalové Dřevěnice spočívá v tom, hýčkat si naše mladé, a těší se za rok na shledanou ještě v hojnějším počtu