1. ročník největšího a nejoblíbenějšího volejbalového turnaje má za sebou první dějství. Podívejme se trochu „za oponu“ dění na skoro rozžhavených kurtech.

REPREZENTANTI

Právě v těchto dnech se v Hradci Králové koná sraz nově se tvořící mužské reprezentace. Borci se dohodli s trenérem Michalem Nekolou a ten je na náš turnaj pustil. Takže se v elitní soutěži mužů představili : Matyáš Démar, Marek Šotola a Marek Šulc nastoupili za Holzterm Dřevěnice, Jan Galabov za Lhotu pod Libčany, Michal Moník hrál za Humry, v dresu vítězných Rumídků se představili Adam Zajíček a Vojtěch Patočka, Benátky měly v sestavě Patrika Indru, Tomáše Kunce a Ondřeje Piskáčka. A připomeňme si, že hráči Piskáček a Šotola vybojovali před pár dny na mistrovství Evropy dvacetiletých v Nizozemsku a Belgii senzační stříbro ! Na kurtech byli i nedávní reprezentanti – Jan Šokr, Jiří Král, Martin Bohm, Přemysl Kubala, Jaroslav Škach či Tomáš Hýský.

Holzterm Dřevěnice

VOLEJBALOVÉ RODINY

Současný hlavní trenér mužské representace Michal Nekola se také přijel podívat přímo ze soustředění reprezentace a přivezl s sebou i tatínka Miroslava (1971 stříbro z mistrovství Evropy). Dorazil i  „klan“ Smolků. Josef senior je stříbrným medailistou z olympiády v Tokiu (1964), mistrem světa z Prahy (1966) a stříbro má i z mistrovství Evropy (1967). Přijel také Josef Smolka mladší, který hrál v representaci dlouhých 11 let, „legionařil“ jako hráč i trenér ve Francii. Ve Dřevěnici byl jako kouč dorostenek Dukly Liberec.

ROZHODČÍ

Už dlouhá léta se při Volejbalové Dřevěnici koná kvalifikace rozhodčích o zařazení na extraligovou či ligovou listinu. Akce prospěšná pro oba partnery letos na první dvě místa vynesla Sašu Nedbálka a Romana Marschnera, kteří si jako bonus mohli zapískat televizní finále elity mužů.

Tým rozhodčích na extraligové kvalifikaci

TELEVIZE

Prvně byl ze Dřevěnice pořízen televizní přenos v roce 1999, od té doby se vysílá téměř pravidelně. Ani letos to nebylo jinak, pod vedením Františka Karvánka a za komentování Jiřího Rejmana a odborných glos Jiřího Popelky, diváci na obrazovkách či přímo v areálu mohli sledovat kvalitní finále Humři-Rumídci, kterému chybělo jediné – tie-break, aby si všichni užili výborného volejbalu ještě více!

Finále komentované Jiřími Rejmanem a Popelkou

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ

To už je tradiční zaležitost při všech jubilejních ročnících. Před dvaceti lety fotografie vybrali a textem opatřili Jiří Albrecht a Václav Nidrle. Nyní se o výstavu starají především Luboš Kraus a manželé Bláhovi, kteří vše zásadně vylepšili. Mnoho diváků i hráčů se na fotkách našlo a moc se jim tento náš projekt líbí !

REVOLUČNÍ TECHNIKA – DRON

Ano, v neděli nad dřevnickým areálem létal dron Českého volejbalového svazu a pořídil mnoho filmového a fotografického materiálu. Bude k použití také pro Sokol Dřevěnice a zkusíme vše umístit na našich webových stránkách.

FILMOVÁ HISTORIE

Dřevěnice má dokumentů celou řadu. Ve spolupráci s Českou televizí se jí podařilo všechny filmy (tedy i třeba záběry z televizního archivu) digitalizovat a několikrát je při prvním víkendu promítala v klubovně. Podobně tomu bude i teď v sobotu a v neděli. Této akci šéfují manželé Bláhovi.

NÁVŠTĚVA ZE SLOVENSKA

Bývalý extraligový hráč Chemičky Ústí n.L. a také hráč Sokola Dřevěnice Hugo Zellerin si přivezl kamaráda. Ivan Sikora, matador, slovenský reprezentant a funkcionář Stavbáru Žilina poseděl v ředitelně a hlavně – setkal se se svými dřívějšími rivaly, třeba už s výše zmíněným Mirkem Nekolou, či se svými svěřenci z bývalého Stavbáru Žilina – Hugo Zellerinem, Láďou Klamrtem, „Blafákem“ Mirkem Malánem či Milošem Kočkou. Moc se mu u nás líbilo!

 Václav Nidrle, tiskový mluvčí