Menu
8. 8. 2023

Souboj s deštěm nerozhodně – 1.víkend 70.Volejbalové Dřevěnice

70. Volejbalová Dřevěnice měla letos zatím smůlu, meteorologové tentokrát uhodli a tak oba dva dny prvního víkendu této nejoblíbenější antukové akce propršely. Od sobotního rána do nedělního navečeru napršelo téměř padesát milimetrů a byla i nepříjemná zima.

Sobota ale byla vlastně úžasná. Nastoupilo 54 týmů a celý naplánovaný program se podařilo dohrát. Tak trochu symbolicky končili naprosto „nepromokaví“ veteráni nad čtyřicet let – a to hodinky ukazovaly 21:45 Pořadatelům hodně pomohlo úsilí, které věnovali přípravě volejbalového areálu před jubilejním ročníkem, nově rekonstruované čtyři kurty vydržely nemožné : hrálo se na nich 14 hodin prakticky nepřetržitě, kloubouk dolů, pane Sibero, vaše práce byla odvedena skvěle.

V průběhu dne deště přibývalo a hry schopných kurtů ubývalo, a tak se samotný závěr odehrával na čtyřech z nich, moc pomohlo i nové výkonné osvětlení. Pořadatelé rovněž makali na sto procent, výsledkem byl krásný a pro aktivní účastníky nezapomenutelný volejbalový den. Ani pro rozhodčí (mezi nimi byli i kvalifikanti do ligy) to nebyl žádný problém, odpískali vzorně vše, co měli.

Horší to bylo v neděli – déšť neustal ani v noci a tak se počet použitelných kurtů smrskl na pouhé dva. Ani týmů nepřijelo tolik, kolik bylo předem přihlášeno a tak se pořadatelé rozhodli program druhého hracího dne „odpískat“ a částečně přesunout na 12. a 13. srpna.

V sobotu se tedy bude hrát volná soutěž mužů, ve které mohou nastoupit i týmy z obou národních lig, totéž platí pro kategorii žen. Pokud někdo již složil startovné, samozřejmě mu platba slouží i ke startu 12. či 13.8. Na neděli se pořadatelé rozhodli přidat neodehranou soutěž (mimochodem divácky velmi oblíbenou) superveteránů nad 50 let, která se tedy bude o kurty dělit s kategorií mixů.

Takže souboj Dřevěnice versus počasí dopadl, jedna jedna, v sobotu vyhráli domácí, neděle pak patřila počasí … Ale o nadcházejícím víkendu se hraje odveta, kterou chtějí Dřevěňáci vyhrát jednoznačně 2:0 !

Kdo má chuť si zahrát a nestihl se do výše vyjmenovaných kategorií přihlásit, má šanci i v příslušný hrací den přímo na kurtech a to do 8.00.

A pořadatelé hlásí : Vážně se na Vás všechny těšíme !!!                                                              

Václav Nidrle, ředitel turnaje