Rozhlasového redaktora a televizního moderátora Jana Pokorného asi nemusíme příliš představovat. K mnohým z nás mluví téměř denně z radiových vln Radiožurnálu i z České televize.  Hlas jeho syna Štěpána slýcháme rovněž stále častěji. Posluchače Radiožurnálu provází často v odpoledních či nočních hodinách nebo jako “sporťák”.

Moderátoři Radiožurnálu Jan a Štěpán Pokorný

Štěpánův bratr Jan je mistrem zvuku, který provází od pěti hodin ráno ranní vysílání společně s Jiřím Chumem, namlouvá upoutávky, annonce a reklamy.

Jan Pokorný mladší pracuje v Českém rozhlase jako zvukař

Co to ale má společného s volejbalem a Dřevěnicí? Docela dost, překvapivě. Štěpán Pokorný spolu se svým bratrem Janem a dalším bratrem Šimonem věnovali a doposud věnují své sportovní mládí volejbalu, a náš antukový turnaj je v tom provází.

Štěpán a Honza si to rozdávají na beachi

Všichni tři bráchové si zahráli u nás v Dřevěnici, a nebylo to jen ledajaké hraní. Šimon Pokorný, hrající za Dansport, byl před pěti lety zvolen nejlepším juniorem Volejbalové Dřevenice! Šimon hraje stále aktivně volejbal, mimoto studuje Vysokou školu ekonomickou v Praze a současně pracuje v Plzeňském Prazdroji.

Honza a Štěpán prošli shodně kluby Lužiny, USK Praha a ČZU, Štěpán hraje momentálně za Český brod. Honza Pokorný hraje stále aktivně 1.ligu za ČZU Praha a předvedl se letos zde ve Dřevěnici ve velmi dobré formě. Přijede i na druhý víkend a zahraje si v týmu Prasopal Žací Traktůrky Bohuliby. Možná nám zahraje i jinak. Takhle to totiž dokázal rozjet minulou sobotu v pozdních večerních hodinách. Bylo to naprosto spontánní a nečekané, tak se omlouváme za kvalitu, ale přesto si myslíme, že to stojí za to uvidět a vyslechnout:

 

Ale, to není všechno, sága rodu Pokorných pokračuje. Je tu totiž další bratr – brácha Honzy a Štěpána – a tím je Martin Kočka, nahrávač Mladých lvů!

 

Stopy Martina Kočky vedou – kam jinam – opět do Dřevěnice! Martin byl jedním z hlavních trenérů Staňkova volejbalového kempu u nás v Dřevenici. Byl také jedním z klíčových hráčů 66.Volejbalové Dřevěnice, který dovedl tým Lvů Praha na krásné páté místo v elitní soutěži Mužů I.A třídy. Jeho otec Miloš Kočka je také naším dlouholetým přítelem. Trenér a manažer ČZU a později Mladých lvů nám každoročně věnuje svoji přízeň a vozí do Dřevěnice kvalitní týmy.

Týmy Mladých lvů s Martinem Kočkou a ČZU s Janem Pokorným na 66.Volejbalové Dřevěnici

A tady máme všechny bratry, na volejbalu, jak jinak

Co z toho všeho vyplývá?

Příští rok se rodina Pokorných bude starat o vše podstatné na Volejbalové Dřevěnici – o kvalitní hru, o moderování celého turnaje a zároveň o večerní zábavu! Ti kluci to totiž opravdu umí rozjet! Díky za skvělou podporu našemu turnaji!

Tomáš Bláha, TJ Sokol Dřevěnice