Nedělní dopoledne na 68.Volejbalové Dřevěnici střídalo chvilky zoufalství a naděje. Téměř každý z účastníků turnaje hypnotizoval svůj mobilní telefon a snažil se “vylovit” optimistickou předpověď. Právě Dřevěnice byla na okraji srážkového pásma. V deset hodin se konečně nastoupilo na kurty a rozehrály se první zápasy. Většina z týmů odehrála svůj první zápas, když se obloha znovu zatáhla, a to už vypadalo na beznadějnou průtrž mračen. Od 11 hodin se nehrálo a několik týmů se rozhodlo svoji účast skrečovat. Většina ovšem vytrvala… a trpělivost se vyplatila. Ve 13 hodin mohly být kurty znovu připraveny a všechny týmy si mohly ještě užít krásné volejbalové odpoledne. Velké uznání za to patří technické četě pod velením kapitána Aleše Dufka.

Muži “extraligy” dohrávaly poslední zápasy ve svých skupinách. První dva týmy ze skupin vytvořily tyto semifinálové dvojice: Holztherm vs Ústí nad Labem žlutí a Rumídci vs VK Benátky. Finále se odehrálo na centrálním kurtu č.5. Holztherm v něm porazil Rumídky v krásném zápase 2:0. Holztherm Dřevěnice tedy obhájil své vítězství z roku 2019.  Nejlepším hráčem 68.Volejbalové Dřevěnice byl zvolen Jiří Mikulenka. Zápas s komentářem ředitele turnaje Václava Nidrleho byl odvysílán rovněž živě na streamu Youtube kanálu Českého volejbalového svazu.

Ženy I.třídy nastoupily do soutěže v počtu 10 týmů, z nichž dva se rozhodly odjet domů předčasně vzhledem k nepříznivé meteorologické situaci. Zbylých osm týmů odehrálo svoji soutěž ve dvou skupinách, první dva týmy ze skupin postoupily potom do semifinále a následného finále a boje o třetí místo. Vítězem se staly Dobi holky před týmem Květinky Hronov.

Superveteráni nad 50 let nastoupili do soutěže v počtu 6 týmů. Týmy byly rozděleny do dvou skupin po třech. Ve skupinách si zahrál každý s každý, vítězové skupin se potom utkaly o první místo, druzí ze skupin o celkově třetí místo. Roli favorita potvrdil tým Pivovar Svijany, který ve finále porazil Mědvedy Litomyšl.

Kategorií, která nejvíce doplatila na nepřízeň počasí, byli muži 1.B třídy. Většina z málo obsazené kategorie se rozhodla turnaj opustit, my jsme udělili trofej týmu TJ Praha, který o turnaj opravdu stál a odehrál potom i vložené utkání s pátým týmem “extraligy” Rozvědčík.

Nakonec byli jak sportovci, tak i organizátoři spokojeni, nepřízeň počasí nezkazila dobrou náladu, volejbal se hrál na opravdu vysoké úrovni, a všichni se těšili i z osobních setkání s kamarády, které si museli po dlouhý čas nechat odepřít.

Děkujeme všem, s většinou se setkáme za týden zase.