Že by šla Volejbalová Dřevěnice proti trendu všech ostatních venkovních volejbalových klání? Dle počtů týmů v posledních letech to opravdu tak vypadá: v roce 2015 jsme o prvním víkendu zaznamenali 78 týmů, v loňském roce 87, letos to bylo celkem 92 týmů za oba dny prvního víkendu!

Máme z toho samozřejmě velkou radost. Po pravdě – starost jsme si dělali zejména u dorostenců, ale teď to vypadá, že kluci snad vyslyšeli naši výzvu, a letos vyrovnali ve své juniorské kategorii děvčata (pro zajímavost: loni 17 týmů juniorek + 7 týmů juniorů, letos 12 + 12). Další příjemný nárůst jsme zaznamenali u seniorek…. pardon… u děvčat nad 40 let: tyto dámy si letos zahrály také kvalitní dobře obsazenou soutěž.

Nejobsazenější soutěží byla kategorie Žen I.třídy, kde nám nastoupilo stejně jako v loňském roce celkem 19 týmů. Vítězství obhájila děvčata startující pod týmem Salzburg.

Nejde ovšem jen o kvantitu – volejbal to byl opravdu velice kvalitní, a i z příspěvků a radosti vítězných týmů je znát, že obsadit jedno z oceňovaných prvních 6 míst v Dřevěnici má stále svůj zvuk a prestiž.

Byl to i hodně dlouhý víkend – třeba dorostenci mají co vyprávět. V sobotu ráno krátce po osmé odstartovali svá první utkání a svou soutěž zakončili ve finále posledním hvizdem ve 23:41. Večerní osvětlení a diváci přispěli jako vždy k oživení atmosféry: v sobotu jsme tak dokončili 4 kategorie až po 22.hodině, což si velká většina volejbalistů pochvalovala. Však i tak byl na zábavu pořád čas – kapela Víkend Rock žhavila své struny až do ranních hodin.

Moc se těšíme na další víkend opět na hojnou účast, spoustu krásného volejbalu i zábavy.