Horké červnové dny teď hodně připomínají počasí, které v Dřevěnici většinou panuje v období hlavních turnajů a na našem sportovním areálu je živo. Proběhl zde turnaj policistů v nohejbalu, následně také námi organizovaný kvalitní nohejbalový turnaj, krajské kolo mládežnického minivolejbalu za rekordní účasti, také již 26.ročník turnaje v přehazované Hnutí specielních olympiád, tento víkend proběhne okresní kolo  volejbalu ve všech dětských i mládežnických kategoriích, připravujeme Olympijský běh a v červenci u nás bude pořádat Luboš Staněk svůj volejbalový kemp pro děti i dospělé.

Všechno se schyluje k naší hlavní akci, a to jsou samozřejmě srpnové turnaje. Už teď můžeme hlásit, že jsme obdrželi velmi atraktivní přihlášky do soutěže. “Extraliga” by měla být zastoupena podobně jako tomu bylo v loňském roce, v zájmu zvýšení atraktivity jsme se rozhodli jí druhý den skloubit s méně početnou kategorií mužů 1.B třídy tím způsobem, že týmy z extraligy, které se neprobojují do nedělního play-off, budou začleněny do soutěže 1.B třídy, a budou mít tím pádem také možnost si zahrát o ceny.

Jan Svoboda, takto trenér nejmladší chlapecké reprezantace ČR, předběžně slíbil, že letošní Volejbalovou Dřevěnici navštíví i se svými svěřenci, aby si kluci mohli poměřit síly s klubovými družstvy kadetů a juniorů či s tradičními silnými “srazilovkami”.
Honza, sám dlouholetý účastník tohoto turnaje, ví, co jak silná atmosféra ve Dřevěnici pravidelně je, proto chce i svým svěrencům tento nevšední zážitek dopřát.

Atraktivní bude i soutěž veteránů nad 40 i nad 50 let, kterou významně posílí “chalani” z Bratislavy, legendární tým bývalých reprezentantů, kteří si vzpomněli na svá mladá léta, kdy k nám zavítali v době základní vojenské služby a dodnes nezapomněli na skvělou atmosféru dřevěnického antukového turnaje. Očekáváme, že kategorie nad 40 let bude mít velkou kvalitu, protože se do ní už “probojovali” mnozí borci, kteří tvořili srazilovky vítězných týmů posledních let.

Další slovenskou posilou budou i děvčata z Bratislavy, které při své loňské premiéře v Dřevěnici překvapivě ovládly volnou soutěž žen druhého víkendu. To je povzbudilo natolik, že se pro letošek přihlásily na první víkend do “ligové soutěže”, kterou odehrají pod názvem DreamTeam Bratislava.

Zájem o srpnové turnaje mají i německé týmy. Kromě našich tradičních hostů ze Strausbergu a Norimberku se přihlásil i ženský tým z bavorského Bayreuthu, očekáváme i účast několika polských týmů.

Nezapomeňte tedy přihlásit Vaše týmy, při zaplacení dopředu sleva 100 Kč za tým. Přihlášky prosím posílejte na email: volejbalova.drevenice@seznam.cz

Tomáš Bláha, TJ Sokol Dřevěnice