Menu
8. 8. 2022

První dřevěnický víkend v počtu 95 týmů

První víkend se vyvedl po všech stránkách: celkem jsme měli možnost na dřevěnických kurtech vidět 95 družstev. Potěšil nás ale nejen počet týmů, ale i jejich kvalita, povedlo se počasí a díky všem obětavým dobrovolníkům z řad pořadatelů se povedlo i vše zdárně zorganizovat po stránce občerstvování, technického zabezpečení i zábavy.

Velmi příjemným překvapením v hlavní kategorii byl výkon “mladých pušek”, reprezentantů U20 hrajících pod názvem Třešňozbroj Horní Třešňovec. Mladíci až do finále neprohráli žádný zápas a mají skalp i obou loňských finalistů a hlavních favoritů týmů Holztherm a Rumídků. Ve finále, ač opět vyrovnaném, to ale na Holztherm nestačilo a tým Holztherm si z Dřevěnice odvezl již třetí vítězství za sebou. Nejlepším hráčem byl zvolen Jindřích Kuchař z Holzthermu, jinak hráč extraligové Příbrami.

Ligové týmy žen nastoupily v počtu 18 týmů. Ve finále kvalitně obsazené ligové soutěže žen se sešly hned dva týmy vítězek z loňského ročníku. Jak je to možné? Dobiholky vyhrály vloni stejnou soutěž, děvčata z Dreamteamu Bratislava potom volnou soutěž druhého víkendu.V krásném a velice vyrovnaném finále nakonec zvítězily Dobiholky a obhájily tak loňské vítězství. Nejlepší hráčkou byla zvolena Jolana Macalík z vítězného týmu.

Možná ještě více nás potěšil nárůst družstev v juniorských kategoriích; dorostenci dali dohromady hned 19 týmů, dorostenek bylo 11. Nejúspěšnejší byli mladí hráči z Liberce, kteří ovládli obě mládežnické kategorie.

Obě veteránské kategorie mužů nad 40 a nad 50 let nabídly také důstojně obsazené a hlavně kvalitní soutěže. Absolutní rekord v počtu vítězství za sebou pokořil tým Pivovar Svijany, který vyhrál už po šesté za sebou, z vítězství kategorie 40+ se radoval tým Panda. Svou sňůru vítězství na Volejbalové Dřevěnici protáhl i “seniorský” tým žen Pozdní sběr v pětičlenné soutěži.

Soutěž mužů 1.B třídy proběhla v počtu 11 týmů – zařadily se do ní i družstva z “extraligy”, která nepostoupila do nedělního play-off. V tomto klání zvítězila Slavia Hradec Králové před Českou Lípou.

Volejbalové dění na kurtu číslo 5 sledovaly po většinu nedělního programu kamery Českého volejbalového svazu a vše bylo zaznamenáno na stremu volej.tv. Záznam finálového utkání dáme brzy k dispozici. Navštívil nás také štáb České televize, natočil reportáž do “Branek,bodů,vteřin” a také do Volejbalového magazínu a do pořadu Sport v regionech. Průběh soutěží jsme také díky nové aplikaci mohli sledovat online, to se budeme nadále snažit vylepšovat.