Menu
20. 5. 2023

Přípravy jubilea v plném proudu

Dřevěničtí nespí! 70. ročník turnaje a 100 let tělovýchovné jednoty – to jsou dva hlavní důvody, které nedávají Dřevěňákům spát. Jejich rozsáhlý sportovní areál prochází celou řadou zásadních vylepšení a vše bude hotové po začátku prázdnin. Teprve pak si budou moci vydechnout a připravovat sportovní část jubilejní Volejbalové Dřevěnice.

Co je tedy nového : Již na podzim bylo pokáceno na 30 bříz, které sice vytvářely krásnou kulisu v areálu, ale začínaly být křehké a proto nebezpečné. Místo nich je vysázeno třicet částečně vzrostlých habrů. Nově jsou výkonnými tělesy osvětleny i kurty, ty nejvytíženější čtyři téměř dokonale, ale hrát se bude moci i na dalších třech. Pořízena byla i nová střešní část na velkokapacitní stan, stará plachta již byla na několika místech děravá.

Zásadní rekonstrukcí procházejí právě v těchto dnech kurty 1-4 a to opravdu od základů, tedy kámen, fólie, škvára a antuka. Samozřejmě i kůly a pískačky. Do konce června bude instalována také nová sanitární buňka pro ženy se sprchami a toaletami.

Tedy práce „jako na kostele“ ! Areál bude určitě přátelštější pro všechny účastníky sportovních akcí, zejména pak 70. Volejbalové Dřevěnice, na které se pozorní pořadatelé už teď těší.

Václav Nidrle, ředitel Volejbalové Dřevěnice