Jaké by to bylo představení týmů, kdyby chyběl hlavní favorit elitní soutěže mužů, obhájce vítězství z dvou posledních ročníků v roce 2019 a 2021 – Holztherm. V Dřevěnici uvítáme tento tým už počtvrté, poprvé to bylo v roce 2018, kdy tým, ještě pod názvem Holztherm Dřevěnice, skončil těsně pod branou finále na třetím místě.

Duší týmu, který to vše dával dohromady, je Michal Záveský, tak nechme mluvit jeho:

My jsme se dali dohromady tušim před čtyřmi lety, kdy jsme s Matyášem Démarem chtěli složit tým a zahrát si s našima bráchama Ferym (můj bracha) a Lukašem (Demiho bracha). Brali jsme to nejen čistě sportovně, ale i jako zábavu, protože Dřevěnice samozřejmě nejsou jen o sportu, ale i o kultuře. Doplnili jsme se o Kubu Brabce (alias Stýblák), kterého znám z plzeňského volejbalu, kde jsem vyrůstal, a o Máru Šulce, se kterým se známe z angažmá v ČZU Praha (současní Lvi Praha). No a v neposlední řadě jsme tehdy oslovili mladýho Máru Komína Šotolu (tehdy ještě juniora), jestli by nám nepomohl na účku. Všechno si parádně sedlo hned první turnaj a v dalších letech se náš tým rozšířil ještě o Jindru Kuchtu Kuchaře (známe se leta z extraligy), Tomáše Mácu Macalíka a Jirku Mikiho Mikulenku, se kterými hraju poslední leta v Dobřichovicích. 

Když jsme měli složený tým, tak jsme samozřejmě potřebovali jméno a sponzora.. 🙂 Oslovili jsme mého tchána (dlouholetý příznivce volejbalu), který má firmu na výrobu briket – tak vznikl název Holztherm. Každý rok nám připomíná, že další trika dostaneme, jenom když turnaj vyhrajeme – tak se musíme snažit.. 😀 (samozřejmě žertuje..)

Nápad startovat za domácí vlastně vznikl tak, že na turnaji Chlumecké volejbalové léto pořadatel každý rok poprosil zúčastněné týmy, zda by neposkytly pár jedinců, kteří by hráli právě za domácí a tento složený tým se pak těšil oblibě domácího publika jak na hřišti, tak v hospodě.. 🙂

Dřevěnice jsou pro nás všechny silná tradice, ale zároveň každý rok přinese něco nového – loni jsme např. vyhráli proti Kladnu v tie-breaku po neuvěřitelné bitvě v kámen/nůžky/papír, kterou dokonce přenášela Česká televize. 🙂 Tak uvidíme, co přinese rok letošní…

Michal Záveský

…..

My v Dřevěnici se těšíme na další bitvy a věříme, že proběhnou hlavně pod volejbalovou sítí. Hodně zdaru!

Tomáš Bláha, TJ Sokol Dřevěnice

Z finálového utkání 68.Volejbalové Dřevěnice proti Rumídkům