Za ideálního volejbalového počasí při účasti 16 týmů jsme uspořádali již 12.ročník národního turnaje ČHSO v přehazované. Akce se konala pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického, hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána a za podpory Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR.

Tento turnaj si již vydobyl pozici v dřevěnickém volejbalovém kalendáři a i přes mírný úbytek týmů si zachovává svoji kvalitu po organizační stránce. Týmy byly rozděleny do tří kategorií: ve smíšených družstvech zvítězil tým SK Mladá Boleslav, v kategorii UNIFIED sk.A tým SK Světláci Tloskov, kategorii Unified sk.B vyhráli borci z týmu SK Sport Ledce.

Opravdovými vítězi byli ovšem všichni účastníci; vítězi sami nad sebou a svými handikapy. Od pátku do neděle v Dřevěnici nešlo jen o sportovní turnajové klání, program je zpestřen i o mnohá kulturní vystoupení a společenské akce.  Mezi nejvíce oblíbené patří diskotéka pod širým nebem nebo ohňostroj. Vůbec největší zájem vyvolal opět seskok parašutistů z dvouplošného letounu i akrobatické kousky jeho pilota s dech beroucími přelety přímo nad hlavami všech přihlížejících. Letos to bylo ještě obohaceno simulací likvidace požáru z letounu.

Vyvrcholením turnaje a tedy i celé akce je nedělní vyhlášení výsledků při kterém (dle principů ČHSO) je vítězů, ale není poražených. Všichni účastníci turnaje stanou na stupních vítězů a jsou odměněni, byť jen symbolicky.

Dík opět patří všem pořadatelům i místním dobrovolníkům za perfektně připravené kurty, soutěžní úsek, občerstvení i zábavu.

Těšíme se za rok opět, věříme, že i v hojnějším počtu!