I přesto, že letošní Volejbalová Dřevěnice má ve sportovním kalendáři velmi zdatného konkurenta (ne že bychom si mysleli, že by naše volejbalové týmy startovaly přímo v Riu, ale přece jen je pasivní sport u televize v této době značným lákadlem, a televize sama nemohla přenášet Volejbalovou Dřevěnici v přímém přenosu), tak se nám v prvním víkendu podařilo zvýšit počet startujících týmů o celých 10 mužstev z loňských 78 na letošních 88. Vděčíme za to především dívkám juniorkám a ženám, které nám letos nastoupily v počtu, který nedávná historie Volejbalové Dřevěnice už dlouho nepamatuje. Také veteráni a “seniorky” (ač toto pejorativum pro tyto zdatné mladé ženy používáme neradi) nad 40 let navýšili své počty oproti loňsku. Jenom juniorů i mužů startujících v soutěži Muži I.B třídy bychom si přáli příští rok vidět o něco více.

_DSC9235

Ze zápasů juniorek

Snad ještě důležitější než kvantita je samozřejmě kvalita týmů a zápasů, které jsme o víkendu odehráli. Tentokrát nám k tomu přálo přímo luxusní volejbalové počasí: lépe než slunečných 22 stupňů s občasným mráčkem ani být nemohlo. Sobotní večer jsme tak tradičně mohli protáhnout do pozdních hodin za umělého světla; poslední sobotní zápasy se dohrávaly současně se začínající hudební zábavou přímo u hřiště, o kterou se nám opět postarala rocková kapela Víkend Rock (v pátek předtím jsme tu měli hudební skupinu MaxBand).

O tom, že rozhodčí i celý soutěžní úsek zvládli svou práci na výbornou, svědčí fakt, že jsme za celý víkend nezaznamenali jediný protest od žádného z týmů. Náš turnaj určitě nemá ve střední Evropě – alespoň co se týče podobných letních turnajů – obdobný počet těch nejkvalitnějších rozhodčích pískajících ty nejvyšší soutěže. Všichni tito rozhodčí odvedli profesionální práci a jako tradičně využili náš turnaj k tomu, aby zde provedli svoji kvalifikaci nových rozhodčích do “extraligového rozhodcovského stavu”.

V elitní soutěži jsme na poslední chvíli museli nahradit Lhotu pod Libčany, tým, který tradičně dává dohromady Aleš Holubec ze současných i bývalých reprezentantů, jakož i volejbalových “krajánků”. Důležitost soustředění reprezentantů v Jablonci nad Nisou jsme samozřejmě museli respektovat. V šestnáctce “vyvolených” jsme nahradili Lhotu týmem z Chocně. Tradiční losování v sobotu v 10:30 rozhodlo o 4 skupinách:

  1. Odolena Voda, ČZU B, Dobřichovice, Kadeti B
  2. Benátky, EGE České Budějovice, Severák, Kadeti A
  3. ČZU A, Turnov, Ústí nad Labem, Choceň
  4. Humři, ČZU junioři, Nymburk, Slavia Hradec Králové

O pořadí ve skupinách rozhodla sobotní klání, v neděli jsme už hráli systémem play-off o konečné pořadí. Konečné rozuzlení bylo pro mnohé překvapující:  Kdo by čekal, že se do finále dostane prvoligový tým TJ Zikuda Turnov a dá tak “na frak” mnoha extraligovým týmům? Stejně tak vyřazení “Humrů” v semifinále týmem ČZU Praha A asi mnozí nečekali. Obě semifinále byla ale hodně těsná a dramatická. Finále se potom tradičně odehrálo za přítomnosti televizních kamer, vítězem 63.Volejbalové Dřevěnice v elitní kategorii mužů I.A třídy se potom stal tým ČZU Praha A, který porazil Turnov 2:0 na sety.

ČZU Praha A

Vítězný tým ČZU Praha A asi nepočítal s finálovou účastí (kde jsou dresy?)

Neodpustíme si přece jen malou výtku vůči několika týmům z “elity”, které jsme na základě jejich žádosti umístili do elitní mužské kategorie. Ačkoliv byla pravidla soutěže předem známa pro každého a tradice dvoudenní soutěže byla jasně vysvětlena na sobotní ranní schůzi, bohužel se nám týmy odhlašovaly z pokračování soutěže v neděli. Volejbalová Dřevěnice má svoji tradici a důstojnost, takový “pouťák” nejsme, abychom akceptovali podobná chování v budoucnu…

Sobotní kvalitní soutěž juniorek trvající od časného rána do pozdních večerních hodin vyhrály nakonec Černé mamby, mnohé z těchto dívek pokračovaly potom i v neděli v ženské soutěži. V té zvítězil tým Salzburg, který měl opravdu ve svém středu hráčky hrající za toto rakouské město. Vítězem juniorů se stal tým Velmez, v kategorii veteránů nad 40 let zvítězil tým Liberec. Ani v superveteránské soutěži si chlapi nad 50 let nedali nic zadarmo, nakonec zvítězil tým Pivovar Svijany. V kategorii žen nad 40 let zvítězily Canonky, v soutěži Muži I.B třída zvítězil Nymburk.

Nymburk

Co dodat? Detailní výsledky jsou zde na internetu v sekci Aktuální ročník, brzy na stránkách najdete i novou fotogalerii. Na facebooku jsme zaplaveni vesměs pozitivními reakcemi, moc za ně děkujeme. Díky všem našim sponzorům: nově jsme přivítali i firmu ČEPS, která se nám starala i o dětské atrakce na skákacím hradu, kde si děti nejen zaskákali, ale mohli se cvičit i ve volejbalovém umění.

IMG_9947

Díky neúnavné technické četě, která se musela letos potýkat s některými opravu nebezpečnými situacemi…

Krotitel hadu

Nebojte, statečný Smolda tu anakondu nakonec zkrotil…

 

…díky službě na stáncích pracující od kuropění až skoro do dalšího kuropění…

IMG_9844

Tradiční “dřevěnický chleba” samozřejmě chybět nemůže…

ale už dost díků, protože vás tu všechny budeme za týden zase potřebovat…

Děkujeme za Vaší přízeň a za týden se těšíme na pokračování.