Je tomu již dlouholetou tradicí, že za naše pracovní nasazení na volejbalových turnají se odměňujeme navzájem na akci zvané Poslední smeč. Ta letošní proběhla v sobotu 26.listopadu v hostinci U Růže v Radimi. Ačkoliv bychom si jako dřevěničtí patrioti přáli mít tuto oslavu našeho volejbalového úsilí právě v naší vesnici, musíme vzdát hold všem zaměstnancům i dobrovolníkům z radimského hostince za výborné jídlo, vzornou obsluhu i prostředí, jaké nám vytvořili. Vzorná byla i organizace dopravy; “autobusové speciály” z Jičína i Dřevěnice tam i zpět fungovaly skvěle.

Účast byla – jak se říká – v hojném počtu, i když nám trochu ta hojnost chyběla především u té mladší generace. Přitom náš již téměř dvorní hudebník Pavel Šejn dovede zahrát nejen staré “odrhovačky”, ale i současné pořádné “odpalovačky”, o čemž nás opět přesvědčil.

Jako každý rok samozřejmě nemohla chybět lidová tvořivost v podobě našich Prokletých básníků: Vaška Nidrleho a Mirka Říhy. Protože chlapci za ta léta už vyčerpali na každého dobrovolníka/dobrovolnici veškeré své vzletné básnické obraty vztahující se k jeho/její osobě, přišla letos na přetřes naše budovatelská minulost. Tak jsme se například dozvěděli, jak jsme zrovna budovali naši socialistickou vlast v roce, v kterém se narodil oslavenec slavící své kulatiny. Byla jen škoda, že téměř polovina oslavenců se nedostavila, a tak se vtipné hlášky musely obejít i bez nich. Nemohly také chybět odměny všem těm, kdo vypomáhal na stáncích, a to předěvším opakovaně ve více směnách. V tradičních dárkových taškách snad našli tentokrát snad i nějaké překvapení.

Celou akci jsme letos obohatili i promítáním fotek z hlavních srpnových turnajů. Těch se nám letos podařilo díky mnoha kvalitním fotografům nahromadit skutečně velký počet. Věříme, že jejich promítáním na stěnu v sálu se účastníci Poslední smeče alespoň na chvíli vrátili do atmosféry horkého léta.

Díky všem za účast a krásnou zábavu! Zase jsme si dokázali, že jsme skvělá parta a žádnou srandu nezkazíme.

noname_1

noname_28

noname_27

noname_30

noname_50