Dřevěnické antukové kurty, jinak proslavené volejbalem, ovládnul v neděli 22.května nohejbal. Turnaj konaný pod záštitou TJ Sokol
Dřevěnice vzniknul spontánně z myšlenky oživit Dřevěnici sportem, který se tu kdysi také provozoval. Příjemným překvapením byl zájem o turnaj z řad kvalitních týmů z širokého okolí; sešlo se nakonec 12 trojic, které byly rozděleny do dvou skupin po šesti. Přes veškeré generační i výkonnostní rozdíly si všechny týmy zahrály v duchu fair-play za ideálního počasí i skvělé atmosféry.

Favorizovaný tým Santa Puello Mladějov těsně prohrál dramatické semifinále s mladými “Zajičky” z Turnova, kteří nakonec celý turnaj se štěstím ovládli v podobně vyrovnaném finále proti týmu “Žízeň B”. Jediná dívčí ozdoba turnaje hrající ve vítězném týmu “Zajíčci” zaujala svoji skvělou hrou pořadatele natolik, že si zasloužila zvláštní ocenění a výhru v podobě trička z Volejbalové Dřevěnice. Pochvalu si zaslouží technická četa za výborně připravená hříště i tým starající se o občerstvení hráčů.

Zdá se, že dřevěničtí zahajují novou tradici; ta volejbalová trvá už po 69 let v podobě vyhlášených srpnových volejbalových turnajů či 99 let od vzniku tělovýchovné jednoty.