Technika při Volejbalové Dřevěnici obhospodařuje zejména provoz na deseti kurtech. Všemu velí už řadu let Aleš Dufek, takový energický kliďas (v jeho případě je toto slovní spojení správné), který má vše pod kontrolou a hlavně – umí svůj zhruba dvacetičlenný štáb „ukočírovat“.

Už deset dní před akcí se chystají kurty, rovná se jejich plocha, doplňuje antuka, testují sítě, kontroluje vyznačení rozměrů. Je zvykem kurty i v předstihu dostatečně „prokropit“, aby čas nutný na tuto činnost při samotném turnaji příliš nezdržoval průběh hry.
Při čtyřech hracích dnech se Alešův team nezastaví – natahuje sítě, instaluje ukazatele skore, průběžně rovná kurty, lajnuje, kropí. A to všechno v maximální kvalitě i rychlosti, aby zápasy šly plynule za sebou. Extraligoví borci možná někdy dostávají o něco nadstandartnější péči snad i proto, že jejich zápasy řídí rozhodčí, kteří se právě ve Dřevěnici ucházejí  o zařazení na prestižní listinu pro řízení nejvyšších soutěží.

„Technici“ se vždy maximálně předvedou ve chvíli, kdy je třeba nachystat kurt číslo 5 na finále elitní třídy. K tomu je potřeba v minimálním čase převézt z dalších kurtů tribuny, sestavit je a také navěsit reklamní panely sponzorů. A do toho se tak drobek „motá“ rozsáhlý televizní štáb se svými kamerami jak na jeřábu tak i pevnými na k tomu zvláště postavené věži. A tato akce „kulový blesk“ nesmí trvat více než čtyřicet minut.

Aleš Dufek tohle zvládá výborně. Kluci za ním jdou, zvlášť, když jim čas od času dovolí degustovat nějakou domácí dobrůtku …
A navečer, když už je provoz na kurtech skoro u konce, zapálí si Aleš svůj tradiční vítězný doutníček !

sepsal Václav Nidrle

IMG_0322

Aleš Dufek ve svém “kutlochu”

 

Drevenice technicka ceta

Svého šéfa Aleše nosí jeho chlapci na rukou

Tribuna 1Tribuna 2

Alešovi synchronizovaní borci při převážení tribun na kurt č.5

Ales a popelnice

Kdepak… Aleš se neštítí žádné práce

Ales predava ceny 2Ales predava ceny

Tato práce je Alešovi odměnou – když může předávat ceny krásným ženám