Celkem 43 týmů mladých volejbalistek a volejbalistů si přišlo zahrát na naše vzorně připravené kurty v neděli 27.května. Za nádherného slunečného dopoledne jsme přivítali reprezentanty ze Zájezdu, Chvaletic, Pecky, Rychnova, Hradce Králové, Jičína a Radimi; samozřejmě tu nechyběli ani místní borci reprezentující Sokol Dřevěnice.

Děti si u nás zahráli dosyta: ředitelé turnaje Jirka Šimánek a Vašek Nidrle připravili herní plán, podle něhož si ve třech kategoriích zahrál každý s každým, a pak s některými týmy ještě jednou o konečné umístění. Nejpočetnější kategorie oranžových o 14 týmech byla pak rozdělena na dvě skupiny po sedmi.

Najednou jsme startovali zápasy na 14 kurtech současně. Po osmi minutách hry a jen kraťoučké pauze jsme mohli odstartovat hned další sérii minivolejbalových klání.

No a jak to dopadlo? Samozřejmě dobře pro všechny. Všichni mladí účastníci turnaje si zasloužili ceny a diplomy; v tom horkém počasí asi nejvíc vzali zavděk zmrzlinou.

No ale alespoň ty nejlepší v každé kategorii bychom jmenovat měli 🙂

Žlutásci (10 týmů)

 1. VK Sport Rychnov
 2. Chvaletice B
 3. Chvaletice A

Oranžády (14 týmů)

 1. VK Sport Rychnov B
 2. Chvaletice
 3. Pumy Jičín

Červeňásci (10 týmů)

 1. Opice Jičín
 2. Vlci Jičín
 3. VK Sport Rychnov A

Modrásci (9 týmů)

 1. Ďáblíci Radim
 2. VK Sport Rychnov B
 3. VK Sport Rychnov A

Fotky většiny týmů dala naše fotografka na Facebook, pokud byste je chtěli v lepší kvalitě, dejte nám vědět nejspíš mailem na adresu volejbalova.drevenice@seznam.cz, rádi vám je pošleme, pokud je budeme mít :).

Na mnohé z dětí se těšíme zase v sobotu 16.června, kdy proběhne Okresní kolo barevného minivolejbalu. Na to loňské se nám přihlásilo bezmála 80 týmů, tak se máme na co těšit.