K Volejbalové Dřevěnici neodmyslitelně patří rozhodčí, kteří nám jsou věrni už po dlouhá desetiletí. Pánové rozhodčí, jakými jsou Karel Komínek, Karel Všetečka, Václav Židů, Josef Voslář, Miroslav Vajtr, Jiří Bubák, Jiří Ludvíček, Bohumil Petříček, Miloslav Pozděna, Alois Kaštánek, Vlastimil Tůma či Jaroslav Kalina, budí nejen respekt u volejbalistů, ale každý svým osobitým humorem přispívá i k té pravé atmosféře Volejbalové Dřevěnice.

No ale těch “srdcařů”, co k nám jezdí zkrátka jen proto, že jsme Volejbalová Dřevěnice, každým rokem ubývá. Věrni tradici našeho turnaje, kdy každý zápas Volejbalové Dřevěnice píská rozhodčí s platnou licencí, jsme ovšem schopni pomoci si z vlastních sil.

A tak nastupují “hoši z boudy” – vedoucí soutěžních úseků, vedoucí rozhodčích i sám sportovní ředitel turnaje. Vypadá to jako záskok z nouze, že si tu prostě může pískat každý, ale pozor(!): každý z nich má licenci rozhodčího a také dlouholeté zkušenosti s pískáním, ať už je to Olda Lukavec, Jirka Šimánek, Zděnek Kopecký, Martin Všetečka, Vašek Nidrle starší nebo Vašek Nidrle mladší.

Za výpomoc děkujeme i dalším (téměř) místním – Jirkovi Militkému nebo Jardovi Smolíkovi.

Během druhého volejbalového víkendu nás podpořil i uznávaný extraligový rozhodčí Emil Velinov.

Tak jsme odpískali i 64.Volejbalovou Dřevěnici s takovým počtem kvalifikovaných rozhodčích, jaký nám může závidět každý turnaj.

Karel Komínek se prý bude příští rok loučit s rozhodcovskou kariérou – bude to vůbec umět?

Václavové : Židů a Nidrle

Jarda Smolík nezapře svou vášeň pro volejbal

Pro Zdendu Kopeckého je funkce rozhodčího jednou z 99 funkcí, které tu zvládá

A to je unikát: kurt č.3 – rozhodčí Václav Nidrle, kurt č.4 – rozhodčí Václav Nidrle

 

Tomáš Bláha, TJ Sokol Dřevěnice