Volejbalová Dřevěnice skončila své 64. pokračování. Pokračování velmi úspěšné. Jako u všech akcí pod širým nebem, převážná část úspěchu závisí na počasí. Po silné páteční bouřce – napršelo 33 milimetrů – bylo z kurtů jedno velké jezero. Ale už v devět večer stálo v improvizovaném kempu 70 stanů! Aleš Dufek, šéf dřevěnických techniků, to se svatým Petrem vyjednal skvěle. Pršet opět začalo až v neděli večer a to přesně deset minut po vyhlášení výsledků …

Již třicet startů má na svém kontě populární „Erwin“ z německého Stasfurtu. Po dojmem své první návštěvy ve Dřevěnici doma založil volejbalový klub a nyní už k nám vozí muže i ženy. Muži nehrají žádnou „špici“, ovšem ženy jsou opravdu velice konkurence schopné. Byl jsem delegován jako sudí na jedno z jejich vystoupení a tak to mohu docela objektivně posoudit. Erwin Wetzel si velice považoval přijetí v ředitelství turnaje, kdy dostal i pár suvenýrů a slíbil, že ani ve svých pětašedesáti letech nepřijel naposledy.

Dvakrát – každý víkend jednou – zavítal na turnaj i štáb České televize, který připravil krátkou reportáž pro svoji rubriku Sport v regionech. Vítaná propagace turnaje !

Těsně po turnaji přijel i jeden z veteránů rozhlasové žurnalistiky, redaktor Radiožurnálu Aleš Procházka. Při hodinovém povídání s vedením turnaje byl hodně zvědavý, zajímala ho celá rozsáhlá činnost TJ Sokola Dřevěnice, vytížení kurtů v celé sezoně, technické i hygienické zázemí. Jen velmi těžko věřil tomu, že se tak veliká akce v tak malé vesnici obejde bez profesionálních funkcionářů a naopak je schopná „postavit“ 180 pořadatelů na všechny úseky – do kiosku, na parkoviště, k úpravě kurtů, jako vedení soutěže, zapisovatele …

Mluvilo se i o penězích – dotacích či grantech, které je těžké získat a stejně těžké složitě administrativně zpracovat a o sponzorech akce.

Rozhodčí – o nich mluvíme každý ročník. První víkend zásluhou kvalifikace o extraligu a ligu proběhl hladce.Potíže nastaly zejména druhou sobotu. Proto nastoupili alespoň na pár zápasů i chlapci z vedení soutěží, z „boudy“ : Olda Lukavec, Jirka Šimánek, Zdeněk Kopecký, Martin Všetečka i oba Vaškové Nidrlové a situaci zachránili !

Hlavou nad bezvadným zajištěním a hladkým průběhem turnaje hlavou kroutil i předseda krajské rady Asociace školních sportovních klubů Josef Čurda, který se Sokolem Dřevěnice už léta spolupracuje při organizování akcí školního volejbalu.

Volejbalových osobností se samozřejmě více účastnilo při prvním (tedy elitním víkendu), přítomno bylo nejužší vedení svazu – předseda Marek Pakosta, 1. místopředseda Jiří Popelka i generální sekretář Milan Labašta, hráli například Jan Štokr, Lubomír Staněk, Martin Lébl, Jiří Král či nejlepší hráč turnaje Jaroslav Škach. Nejlepší hráčkou turnaje byla Anna Šotkovská,mistryně republiky v plážovém volejbale do 22 let. Jako trenér působil třeba i Josef Smolka mladší, který velmi potěšil volejbalovou veřejnost s projektem Dukla Liberec ženy. Mimochodem – mezi pozornými diváky byl tradičně i jeho otec Josef,mistr světa 1966 z Prahy a stříbrný medailista z roku 1964 z olympiády v Tokiu. O druhém víkendu byl v sestavě Strojáru Malacky i Peter Michalovič, mistr ČR z roku 2013 v dresu VK Ostrava, momentálně hráč nováčka bohaté ruské superligy Jaroslavli.

Volejbalová Dřevěnice tedy skončila a pořadatelé už teď přemýšlejí nad úpravami pro ročníky příští sezony – zejména změnami při jednotlivých hracích dnech a vypsaných kategoriích.

Václav Nidrle – tiskový mluvčí

—–

Erwin Wetzel z německého Strausbergu s ředitelem turnaje Lubošem Krausem

Vítězní Humři Perštejn

Česká televize natáčela po oba víkendy

Návštěva předsedy ČVF Marka Pakosty