I letošní volejbalová pouť v hlavním městě antukového volejbalu, ve Dřevěnici, běží svým kvalitním tempem. Letos je turnaj zařazen do projektu Sportuj s námi s partnerem EP Energy trading a mediálně pak Deník, akce České unie sportu a sportovalo se opravdu hodně. V sobotu 6. srpna rozhodčí naposledy pískli až ve 21.55 hodin, kdy ukončili soutěže dorostenek, v neděli končili těsně po 19. hodině. Hrálo se tradičně na deseti vzorně připravených kurtech ve Dřevěnici a na dalších dvou ve spřátelené Radimi.

Pořadatelé zaevidovali 88 týmů v osmi výkonnostních a věkových kategoriích, což je zhruba 700 aktivních hráčů a hráček. Těm nejmladším bylo okolo čtrnácti let (borci ze Slavie Hradec), naopak nejstarší se dali nalézt mezi superveterány a jejich věk přesáhl šedesátku. Zajímavostí bylo i to, že v kategorii seniorek nastoupila opět ex-reprezentantka Eva Emingerová, současná velká pěvecká hvězda a také maminka kanoisty Josefa Dostála, jednoho z favoritů olympijské regaty v Riu. Téměř tradičním návštěvníkem byl i herec Josef Dvořák, který má rád toto společenství volejbalistů.

Rozhodčí absolvovali náročný dvoudenní test (teoretický a hlavně praktický) a nejlepší z nich budou v příští sezoně řídit extraligové soutěže. Atmosféru turnaje, přátelské pořadatele i celkové vybavení dřevěnického areálu pochválili i vícehejtman kraje Ing. Karel Janeček i Dr. Jiří Štěpán z filozofické fakulty hradecké university.

Televize natočila několik rozhovorů o historii i současnosti Volejbalové Dřevěnice a pořídila i sestřih z finále elity mužů. Vše odvysílá v pořadu Sport v regionech po skončení olympijských her v Rio de Janeiro.

Finále elity mužů mělo docela překvapivé obsazení, probil se tam nečekaně Turnov. Nestačil ale na vyrovnanější ČZU Praha.

Sestavy obou týmů – vítězové : Filip Křesťan, Vojtěch Patočka, Jonáš Celerýn, Lukáš Démar, Michal Záveský, Miroslav Marel a Adam Zajíček. Za Turnov nastoupili Ondřej Fučík, Jakub Čermák, Pavel Starý, Dominik Ducháč, Tomáš Baumelt, Jakub Vencovský, Marek Bukovjan a Miloš Dolejší.

SAM_7357

Z finálového utkání mezi ČZU Praha A a TJ Zikuda Turnov
Druhý víkend ve Dřevěnici má tento program :
Sobota – 8.00 muži krajské, městské a okresní přebory
8.00 ženy krajské, městské, okresní přebory a neregistrované
Neděle – 8.00 mixy (4 muži a 2 ženy)
10.00 volná soutěž mužů.

Jičínský deník

Václav Nidrle