Děvčata z volejbalového oddílu TJ Jičín se krátce po svém premiérovém vystoupení na velkém turnaji Volejbalové Dřevěnice vrátila na “kurty, které znamenají svět”. Znovu se u nás stavěly stany, tentokrát přímo uprostřed areálu – na travnatém prostoru mezi našimi kurty. V týdnu od 12. do 16.srpna u nás proběhlo už po páté soustředění jičínské volejbalové mládeže pod vedením trenérů Petra Špicara a Radky Koláčné.

Letos se sešlo celkem 25 dívek z Dřevěnice, Jičína a blízkého okolí startujících ve věkových kategoriích starších žákyň, kadetek a juniorek. V jednotných dresech jim to moc slušelo.

No, ale děvčata sem určitě nepřišla “honit módu”. Trenéři jim připravili nabitý program: třífázový trénink byl kombinací nácviku herních dovedností, ale i náročné všestranné kondiční a silové přípravy. Počasí bylo až na pár přeháněk téměř ideální; i když byly kurty hned na úvod v pondělí docela dost zalité, byla stále možnost posilovat na betonu pod stříškou. Ve čtvrtek večer si pak holky užily hru za umělého osvětlení, a třeba jim to malinko připomnělo atmosféru našich velkých turnajů.

Trenéři i jejich svěřenkyně si pochvalovali zázemí, které jim naše tělovýchovná jednota pro tento týden vytvořila. Miloš Kuželka se opět ukázal jako výborný kuchař, číšník a bavič v jedné osobě, o vše ostatní se postaral zejména “kustod” dřevěnického areálu Zdeněk Kopecký. Věříme, že ten intenzivní týden neznamenal pro děvčata jen tréninkovou dřinu, ale také fajn zábavu. Na kurtech bylo také stále živo díky místním dobrovolníkům uklízejícím vše potřebné po turnajích. Dívčí týmy občas doplňovali i naši úspěšní chlapci – kadeti.

S mnoha účastnicemi kempu se určitě uvidíme brzy na mládežnických volejbalových kláních a také jsme moc zvědavi na to, co nám předvedou na příštím ročníku Volejbalové Dřevěnice. Jsme moc rádi, že jičínský a dřevěnický volejbal má nakročeno k úspěšné příští sezóně, a to hned v několika kategoriích.

 

Tomáš Bláha, TJ Sokol Dřevěnice