Tak jak si vedli “naši”? Samozřejmě skvěle – vždyť jsme to celé vyhráli! Tým Holztherm Dřevěnice možná pro někoho překvapivě ovládl elitní soutěž mužů I.A třídy! To jsme jim to všem ukázali!

No…  přece jen, vraťme se nohama na zem a přiznejme si, že Holztherm Dřevěnice má s naší volejbalovou vesnicí spojené pouze jméno. Na druhou stranu, není to jen “pouze”, protože to, že si tato druhým rokem aktivní a velice kvalitní volejbalová srazilovka zvolila za název týmu vedle společnosti svého sponzora právě Dřevěnici, svědčí o tom, že si náš turnaj cení nad všechny ostatní. Za to velký dík Michalovi Záveskému z ČZU Praha, který dal tento tým dohromady. Páteř týmu tvoří on spolu se svým bratrem Františkem, další bratrská dvojice Matyáš a Lukáš Démarovi (oba hrající ve Francii) a mladí extraligoví hráči Marek Šulc a Marek Šotola.

 

Holztherm Dřevěnice

Během dramatického finálového utkání za přítomnosti kamer České televize byli ovšem fanoušci spíše na straně soupeře, dalšího ještě překvapivějšího finalisty, kterým byl zcela nově sestavený tým Procarosa. Bylo tomu tak především proto, že za tento tým hrál Pavel Švandrlík, prvoligový hráč Nymburka, jehož ale my Jičíňáci a Dřevěnáci bereme za svého. Prostě náš Švanda!

Procarosa

Švanda senior (doufáme, že to nebude číst, protože za toho seniora bychom si to vyslechli…) – to je kapitola sama pro sebe. Tomu jeden tým nestačí! V sobotu hrál za veterány nad 40 let a pomohl k vítězství Sokolu Dřevěnice (tohle jsou opravdoví “naši”) ve skupině, načež si tento tým “vystříhal” skvělé druhé místo v této kategorii.

Sokol Dřevěnice – veteráni nad 40 let

Milovník zlatého moku Libor Švandrlík si pak příhodně vybral tým Primátor, aby si s ním stříbrnou pozici vybojoval i v kategorii superveteránů nad 50 let.

Primátor – veteráni nad 50 let

No ale paradoxně největší radost máme z těch našich dřevěnických družstev, která se v soutěži umístily nejhůře. Jsou to naši mladí – v obou juniorských kategoriích postavil Sokol Dřevěnice svůj tým! U obou kategorií se jednalo o tým spíše starších žáků či mladších dorostenců, který nemohl výškově ani zkušenostmi konkurovat svým soupeřům. A přece to vůbec nebylo tak jasné – kluci i holky ze Sokolu Dřevěnice se zlepšovali od zápasu k zápasu a k postupu ze skupin jim chyběl malý krůček.

My věříme tomu, že ty zkušenosti z velkého turnaje pomohou k tomu, aby už třeba za rok konkurovali těm nejlepším. Mají na to! Ve svých věkových kategoriích se umísťují na předních pozicích v kraji, díky za to také jejich trenérům Jirkovi Šimánkovi a Petru Špicarovi. V tomto ohledu nesmíme zapomenout ale také na Janu Kaiserovou a Lucku Tauchmanovou, které skvěle vedou zdejší mládež.

Sokol Dřevěnice – juniorky                               Sokol Dřevěnice – junioři

Věříme tak, že i o budoucnost dřevěnického volejbalu je řádně postaráno.

 

Tomáš Bláha, TJ Sokol Dřevěnice