Stalo se to při pravidelné nedělní „konferenci“ v radimské hospodě (ano, i v této vesnici se hraje Volejbalová Dřevěnice). Stůl štamgastů, kam už pětadvacet let patřím, sledoval pozorně finálový zápas Česká republika-Rusko z mistrovství Evropy v Belgii a v Holandsku. Tedy sledoval… K dispozici byl pouze livesport na telefonu, sdělovací prostředky na takto významnou a ve finiši nesmírně úspěšnou akci olympijského sportovního odvětví jaksi pozapomněly … V rozhlase jsme se mohli dozvědět například, že na mistrovství Evropy v moderním pětiboji v Maďarsku naši muži obsadili 19. a 34. místo, volejbal jako opravdu jeden nejmasovějších sportů ale „ostrouhal“, o něm ani zmínka !

Tak tedy livesport nám nabídl drama, které naši mladíci sehráli s týmem Ruska. Vedli jsme na sety 1:0 a 2:1, soupeř ale dokázal srovnat. V tie-breaku se oba týmy tahaly o každý bodík, v samém závěru ale naši odskočili na 14:12 a měli tedy dva mečboly. A teď : Skutečně si ani trochu nevymýšlím – server ukázal, že jsme ten druhý proměnili a vyhráli tedy 3:2.

Samozřejmě veliká radost a já musel – tedy ne tak úplně musel ale chtěl koupit frťánky. Hned jsem tedy odeslal Honzovi Svobodovi, representačnímu koučovi, gratulaci esemeskou, stejně jako po úspěšné cestě základní skupinou. Formuloval jsem ji – naštěstí – velmi opatrně. Alespoň jsem nevypadal – jak se za chvíli ukázalo – jako úplný šílenec…

Když jsem totiž přišel asi za půl hodinky domů a otevřel si počítač, zjistil jsem ke své velké nelibosti, že bohužel … Operátor na livesportu se unáhlil, náš nejvíce bodující „bombarďák“ Šotola při druhém mečbolu o pár centimetrů netrefil kurt, Rusové vyrovnali na 15:15 a nakonec dokázali náš tým přetlačit 18:16 !

Takže : nemilý závěr dramatického večera ale s chladnou hlavou musím konstatovat, že druhé místo (a tím i přímý postup na mistrovství světa) je opravdu vynikající, vždyť za námi skončili Belgičani, Nizozemci, Italové, Poláci, Francouzi, Němci …

Oba trenéři Jan Svoboda a Petr Klár (jezdí k nám do Dřevěnice často) sestavili opravdu kvalitní tým, který může být pro dospělou representaci skutečně výbornou „zásobárnou“.

Takže borci !!! I když se vám na krku houpe „jenom“ evropské stříbro, pro volejbalové fandy (a to nejen ty z radimské hospody) jste MISTŘI !!!

Vašek Nidrle