NÁVŠTĚVA HEJTMANA

Pořadatelé měli radost, že se na 66. Volejbalovou Dřevěnici přijela podívat i „hlava“ kraje – hejtman PhDr. Jiří Štěpán, PhD. Líbilo se mu u nás, navštívil ředitelnu, kde se poptal na navinky i problémy, které musí pořadatelé takto velké akce neustále řešit. Vyfotil se také s chlapci z „boudy“ – tedy z velína, kde se rozhoduje, co a jak se při turnaji odehraje. Neváhal se převléknout i do dřevěnického trička (přivezl si ho dokonce z minulé návštěvy). Zajímavě jsme se s ním loučili – poděkovali jsme mu za pomoc, bez které by bylo uspořádat takhle velkou akci o moc těžší. On nám odpověděl velice zajímavě. Konstatoval, že Volejbalová Dřevěnice je právě to, čím se chlubí kraj ! To opravdu potěší …

Hejtman Královéhradeckého kraje na balkonku ředitelny spolu se starostou obce Dušanem Vrabcem a ředitelem turnaje Lubošem Krausem

PhDr. Jiří Štěpán s “chlapci z boudy” a děvčaty velící našim mladým zapisovatelům

 

OCENĚNÍ JUBILANTI

Pořadatele potěšil i předseda Českého volejbalového svazu Mgr. Marek Pakosta a to nejen návštěvou ale i tím, že se ochotně ujal dekorování našich tří jubilantů. V přestávce finálového utkání elity mužů předal Aleši Dufkovi, jinak takto oblíbenému a pracovitému šéfovi turnajové techniky a místopředsedovi TJ,  uznání České unie sportu, vrchnímu rozhodčímu turnaje a tajemníkovi TJ Oldřichu Lukavcovi plaketu České unie sportu a Luboši Krausovi, řediteli turnaje a předsedovi TJ pak medaili Ing. Vladimíra Spirita, vyznamenání udělované Českým volejbalovým svazem. Dohromady jsme těmto třem jubilantům napočítali 210 let – ale to je jen číslo, které vůbec nic neříká o aktivitách těchto tří „mladíků“ !

Luboš Kraus, Oldřich Lukavec a Aleš Dufek přebírají vyznamenání od předsedy Českého volejbalového svazu Mgr.Marka Pakosty

 

PŘEDSEDA ČESKÉHO VOLEJBALOVÉHO SVAZU

Mgr. Marek Pakosta k nám jezdí rád. I proto, že volejbalu opravdu rozumí. Posuďte sami : je mistrem Evropy v plážovém volejbale (spolu s Michalem Palínkem), účastníkem olympiády v Atlantě rovněž v plážovém volejbale. Výrazně se prosadil i šestkách, je vítězem Ligy mistrů, dvojnásobným vítězem Poháru vítězů pohárů (to vše získal za svého působení ve Francii), je šestinásobným mistrem republiky (s „Odolkou“  a s Kladnem). Pro potřeby Dřevěňáků má pochopení a jako předchozí předsedové svazu Antonín Lébl i Zdeněk Haník nám výrazně pomáhá při zajišťování propagace v televizi i při zajišťování kvalifikace rozhodčích o postup do republikových soutěží.

Marek Pakosta sleduje finálové utkání, které tradičně komentuje Václav Nidrle z balkonku ředitelny

 

TELEVIZE VE DŘEVĚNICI

Letos jen na „skok“ bez přímého přenosu, který by – a není to žádné tajemství – stál ČVS a Dřevěnici hodně peněz. Česká televize pořídila materiál, který posloužil hned na nedělní Branky, body, sekundy a také na obsáhlejší reportáž, kterou ČT Sport odvysílá ve čtvrtek 8.srpna ve 13.10 a pak bude kdykoliv dostupná i na webu ČVS. Tomáš Klement natočil sestřih finále elity mužů, dále záběry z dalších soutěží probíhajících v neděli odpoledne. Hovořil i s Markem Pakostou, Václavem  Nidrlem i dalšími ze zajímavých účastníků Volejbalové Dřevěnice.

Finále elity mužů z pohledu kameramana České televize

 

ROZHODČÍ SE SNAŽILI O REPUBLIKOVÉ SOUTĚŽE

Už tradičně se ve Dřevěnici koná kvalifikace rozhodčích o možnost pískat v následující sezoně nejvyšší republikové soutěže dospělých. I letos se bojovalo o postavení v žebříčku a šanci zasáhnout do extraligy před zraky komisařů, Nakonec nejlépe obstáli Jan Kubinec a Petr Horký, kteří si jako „bonus“ mohli ve Dřevěnici zapískat mužské finále.  Obě strany této spolupráce – tedy ČVS a Dřevěnice – byly spokojené. ČVS kvitoval možnost prověřit adepty v opravdu kvalitních zápasech, mnohdy i v bouřlivé atmosféře, Dřevěňáci zase mají vystaráno, koho delegovat na ligu mužů i žen. Ono totiž pískat takto špičkové zápasy není žádná maličkost !

Rozhodčí – kvalifikanti do extraligy (ne všichni, někteří z nich museli v době focení pískat)

ELITY MUŽŮ A ŽEN   

V těchto kategoriích je to jinak, než jsme byli zvyklí. Kádry extraligových týmů teď tvoří i cizinky a cizinci, ať z blízkého (Polsko, Slovensko), tak z exotického (třeba jižní Amerika) zahraničí. A tak družstva nejsou začátkem srpna stavu sestavit kompletní tým. Proto ty takzvané „srazilovky“. Na kvalitu to má ale zanedbatelný vliv, volejbal se ve Dřevěnici hrál opět výborný ! Pořadatelé si letos trochu „našplhali“ i u elitních žen. Shodou pozitivních okolností nemuselo žádné družstvo odjet hrát do Radimi, což je zejména vzhledem ke značnému počtu dětí, které děvčata vozí po turnajích, docela ulehčení. Navíc jsme ženám dopřáli i finále na “centrkurtu”, tedy číslo 5 s novými tribunami, kde se předtím hrálo finále mužů. Neskončili jsme letos tak pozdě, takže kousek té skvělé atmosféry zbyl i na ženské finále mezi týmy Hronov a Dobřichovice.

Vítězné týmy elity mužů a žen: Holztherm a Hronov

 

Václav Nidrle, sportovní ředitel turnaje