drevenice stdrevenice st.1

Víte, že od roku 1960 do roku 1984 se kromě hlavních kategorií vyhlašovalo i nejlepší vesnické družstvo? Víte, že největší počet družstev – celkem 589 – se u nás sešel v roce 1987? Víte, kdo vyhrával soutěže dorostenek v 60.letech? Víte, kdo byl nejstarším hráčem Volejbalové Dřevěnice v roce 1978? Velice populární soutěž Miss volejbal měla například svoji premiéru už v roce 1966 a stala se jí tehdy slečna Ježková z týmu Stadion Liberec.

Díky systematické mravenčí práci průkopníka dřevěnického volejbalu Jiřího Štála a jeho neméně pilného následovníka Václava Nidrleho máme všechna tato historická data k dispozici. Nyní, vůbec poprvé, jsou díky internetu k jednoduchému nahlédnutí pro veřejnost, ať už pro ty, kteří náš turnaj navštěvujete v posledních letech, nebo pro ty z Vás, kteří si chcete nostalgicky připomenout třeba léta šedesátá, kdy jste zde aktivně hrávali.

Klikněte si na těchto webových stránkách na Výsledky a poté zvolte možnost Historičtí vítězové. Objeví se vám dvě tabulky: jedna je pro nejlepší družstva a druhá pro nejlepší jednotlivce, tak jak byli v jednotlivých ročnících našeho turnaje vyhlašováni. Obě tabulky si můžete jednoduše zvětšit nebo si je stáhnout do Vašich počítačů ve formátu .pdf. Funguje i vyhledávání přes CTRL-F, takže si můžete například zadat název Vašeho týmu a tabulka Vám ukáže, kdy tento tým v našem turnaji zvítězil a v které kategorii.

Těšíme se na Vaše připomínky, kritiku a ohlasy, buď na Facebooku: “Volejbalová Dřevěnice” nebo na emailu volejbalova.drevenice@seznam.cz