Letošní ročník byl opravdu velmi nabitý 16 velmi kvalitními týmy srazilovek, extraligových a prvoligových družstev, divokou kartu jsme poskytnuli i našim úspěšným kadetům a Mladým lvům Praha. Tradičně v sobotu 10:30 proběhlo losování pod vedením sportovního ředitele Václava Nidrleho za přítomnosti ředitele turnaje a všech zástupců všech týmů.

Losování určilo tyto skupiny:

1.skupina: Humři, Mladí lvi Praha, Beskydy, Velmez

2.skupina: Severák, Holzterm Dřevěnice, Volejbal Brno, Volejbal Nymburk

3.skupina: Lhota pod Libčany, Kadeti B, VK Benátky, MFF Praha

4.skupina: Rumídci, Kadeti A, Ústí n.L., ČZU Praha

Za slunečného a hodně horkého počasí byly v sobotu odehrány všechny zápasy ve skupinách. Nejvyrovnanější byla druhá skupina, kde o pořadí na prvních třech místech rozhodoval jen poměr setů. To nakonec rozhodlo ve prospěch týmu Holzterm Dřevěnice, znamenalo to také, že do elitní osmičky se nedostal jeden z favoritů: tým Severák. Svoji kvalitu předvedli i mladí kadeti, kteří dali pořádně zabrat týmům o mnoho zkušenějším.

Konečné pořadí skupin:

1) 1. Humři, 2. Velmez, 3. Beskydy, 4. Mladí lvi Praha

2) 1.Holzterm Dřevěnice, 2. Volejbal Brno, 3. Severák, 4. Volejbal Nymburk

3) 1. Lhota pod Libčany, 2. VK Benátky, 3. Kadeti B, 4. MFF Praha

4) 1. Rumídci, 2. Ústí.L., 3. ČZU Praha, 4. Kadeti A

Do nedělního programu postoupily všechny týmy, první dva z každé skupiny hrály o 1.-8.místo, třetí a čtvrté týmy ze skupiny o 9.-16.místo. Krátce po zahájení soutěže v neděli ráno nás překvapila děšťová smršť, ale díkybohu trvala jen krátce a po zhruba půlhodinovém přerušení jsme mohli v turnaji pokračovat.

Nedělní program vyvrcholil v poledne dvěma mimořádně dramatickými semifinále mezi Rumídky a Lhotou pod Libčany (první set 36:34!) a mezi Humry a týmem Holzterm Dřevěnice, na něž následovalo 14 hodin finále mezi Rumídky a Humry přenášené živě kamerami ČT4 Sport. Ve finále Rumídci zdolali Humry poměrně přesvědčivě 2:0.

Konečné pořadí:

1. Rumídci
2. Humři
3. Holzterm Dřevěnice
4. Lhota pod Libčany
5. Volejbal Brno
6. Ústí nad Labem

Prvních šest týmů u štítu vítězů