Menu
14. 8. 2022

Druhý víkend Volejbalové Dřevěnice v počtu 112 týmů, celkem 207

Druhý víkend 69.ročníku největšího volejbalového turnaje v ČR opět potvrdil, že svatý Petr má buď rád volejbal nebo Dřevěnici anebo platí obojí. Předpovědní mapy a radary nevěstily nic dobrého, připravovali jsme se na deštivou sobotu, ovšem ranní déšť ustal přesně v 8 hodin, což nám v podstatě pomohlo nakropit kurty přesně tak, jak jsme to potřebovali. Jako zázrakem se všechny mraky rozplynuly na cestě k Dřevěnici, ačkoliv pršelo všude kolem. Jemný deštík potkal jen finalisty mužské soutěže, ale to neodradilo ani hráče ani četné obecenstvo.

Sobotní ženská i mužská soutěž byla téměř stejně obsazena, 33 týmů žen a 32 týmů mužů se snadno rozdělilo do 8 skupin po čtyřech, aby si každý z týmů zahrál minimálně tři zápasy na dva vítězné sety. Obě soutěže nabídli velmi kvalitní volejbal; mužská soutěž vyvrcholila krásným finále mezi týmy Umakart a Šmakec ze spinu, za který hráli borci jako Adam Zajíček či Matyáš Démar. Nakonec trochu překvapivě zvítězil Umakart. V soutěži žen jsme viděli několik týmů v obměněných sestavách z prvního víkendu, vítězství nakonec slavil tým “Dnes popáté”. Finálové zápasy probíhaly v krásných kulisách umělého osvětlení, o večerní zábavu až do ranních hodin se pak starala nejen kapela Mr Stanyol, ale především sami volejbalisté.

Do oblíbené soutěže mixů vstoupilo 47 týmů. Nechyběli favorité z loňských ročníků včetně obhájců titulu. Lidová tvořivost se opět podepsala pod názvy týmů, které často skrývaly reprezentanty či extraligové hráče, za SK Telč A hrál po roce opět Jan Štokr, za tým Šmakec si zahrál Matyáš Démar, Irskou smršt posílil kapitán české volejbalové reprezentace Adam Zajíček. Potěšeni jsme byli i hojnou a kvalitní účastí mladých hráčů, věříme, že je to příslib do dalších ročníků. Soutěž smíšených týmů byla ohromně vyrovnaná; mnozí z favoritů a výborných týmů s extraligovými hráči skončili těsně pod nejlepší šestkou, v semifinálové skupině rozhodoval jen těsný poměr míčů. Ve velmi kvalitní konkurenci a smršti krásného volejbalu zvítězilo družstvo Irská smršť s Adamem Zajíčkem a nejlepší hráčkou minulého víkendu Jolanou Macalík.

My se velice těšíme už na ten další, jubilejní sedmdesátý ročník spojený s oslavou 100 let Tělovýchovné jednoty Sokol Dřevěnice.

Konečné pořadí

Ženy

 1. Dnes popáté
 2. Večer budem neporazitelný
 3. Natržený zaďák
 4. Červený Kostelec
 5. Chabařovice
 6. Hrad holky

Muži

 1. Umakart
 2. Šmakec ve spinu
 3. Spirituální camp
 4. Dvůr Kamau HI
 5. Nezkrotní velbloudi
 6. Prazdroj

Mixy

 1. Irská smršť
 2. Náhodní kolemjdoucí
 3. Mirindoš
 4. Hněvotín
 5. Káti papír
 6. Hroši