Pokud je někdo v konkurenci více než 30 týmů v soutěži schopen obhájit skvělé umístění z loňského roku, tak je to opravdu známka o tom, že se nejedná o žádnou náhodu.

V kategorii mužů II.třídy přesvědčivě obhájil své vítězství z loňského roku tým VK Žižka, a ve finálové šestce byly hned čtyři týmy, které jsme tam viděli loni: VK Žižka, Zruč, Prasyl Mladá Boleslav a Sokol Sklenařice.

V soutěži mixů není až tak jasně vidět, jak si týmy vedou v porovnání s minulým rokem, protože se tyto týmy obzvlášť obměňují a mění i svá jména; o to zajímavější je fakt, že se nám do šestice nejlepších také probojovaly hned tři týmy z loňska: Vesmír, Ken a jeho barbie a Černý kafíčko. Vítězem v této vůbec nejpočetnější kategorii 64.Volejbalové Dřevěnice se nakonec stal tým Káti papír.

V soutěži žen II.třídy si z loňského druhého místa na celkové prvenství polepšily Kozy ven. Všechna semifinálová i finálová utkání v této kategorii byla velmi dramatická – skóre se přelévala z jedné strany na druhou – u těch nejlepších týmů jsme tedy zaznamenali velkou vyrovnanost.

Snad jedině co se týče otevřené soutěže mužů (tzv.III.třída) lze s loňskem srovnávat jen těžko. Byli jsme trochu zklamáni z pouhého počtu 6 týmů v této soutěži oproti loňským 14. Musíme ovšem uznat, že kvalita byla v této soutěži opravdu vysoká, tak si všech šest týmů zasloužilo své ceny. Do příštího roku však budeme zvažovat zrušení této soutěže, případně o nějakém novém herním systému. Za všechny připomínky v tomto ohledu budeme určitě vděčni.

Výsledky 2.víkendu 64.Volejbalové Dřevěnice:

Ženy II.třída

 1. Kozy ven
 2. Dnes poprvé
 3. Sokol Mnichovo Hradiště
 4. Bacardi sport
 5. Kurt č.1
 6. Liberec

Muži II.třída

 1. VK Žižka
 2. Zruč A
 3. Moravská Slavia Brno
 4. VK Prasyl Mladá Boleslav
 5. Sokol Sklenařice
 6. Chabařovice A

Soutěž smíšených týmů

 1. Káti papír
 2. Vesmír
 3. Ken a jeho barbie
 4. Zakloň hlavu, Péťo
 5. Panic z Dřevěnic
 6. Černý kafíčko

Muži III.třída – otevřený turnaj

 1. Mašov-náves
 2. Genetický experiment
 3. Hit Trnava A
 4. Kameníci Č.Kamenice
 5. Hit Trnava B
 6. Spáči

Všem vítězům gratulujeme, za předvedenou hru ovšem chceme pochválit také velkou většinu zúčastněných týmů, které od nás odjížděly bez cen. Někdy to je i o kousku štěstí, které rozhodne. Těšíme se na všechny nejpozději za rok zase!

Tomáš Bláha, TJ Sokol Dřevěnice