Okresní organizace České unie sportu v Jičíně pravidelně již od roku 1971 organizuje vyhlášení nejúspěšnějších sportovců, trenérů, cvičitelů a kolektivů okresu vždy za příslušný rok. Letos se konalo 12. prosince a Dřevěnice měla hned tři „laureáty“ !

Nejlepší volejbalistkou byla v anketě zvolena Mgr. Radka Koláčná, která řadu sezon hájí naše barvy v krajské druhé třídě žen, nejčastěji na postu tvůrkyně hry, tedy na náhře. Kromě toho také trénují v Jičíně holčičí volejbalový „potěr“ a je i velmi oblíbenou paní učitelkou ve škole v Radimi.

Trenérem roku ve volejbale se stal Mgr. Jirka Šimánek, hráč s extraligovými zkušenostmi, trenér žáků naší TJ, se kterými vozí medaile ať už z krajských či mezikrajských soutěží. Zapojuje se i do barevného minivo- lejbalu, v tom modrém potří mezi absolutní krajskou špičku. V naší TJ také funkcionáři ve výboru, leta hájil barvy místních stolních tenistů (i já jsem s ním měl tu čest hrát více než deset let hlavně čtyřhru).

I když nemáme v tělovýchovné jednotě kuželky, další vyznamenaný Bohuslav Bajer se jim věnuje v Nové Pace tak dobře, že v anketě uspěl jako dlouholetý trenér také. Bohouš, vášnivý včelař, maká i ve výboru TJ Sokola Dřevěnice.

Takže borci – dobře nás reprezentujete ! Díky, Radko, díky, Jirko, díky, Bohouši !

 Vašek Nidrle

Autor článku s oceněným Bohoušem Bajerem

 

Jirka Šimánek

Radka Koláčná