Menu
20. 1. 2023

Dřevěnici čeká pestrý a náročný rok 2023

Vážení vyznavači míče volejbalového !

Vstupujeme do roku 2023, který bude pro Dřevěnici více než náročný. Máme v plánu hodně pracovat, hodně slavit a taky (v to pevně doufám) hodně si užívat volejbalu.

Rok 2023 přinese 70. ročník Volejbalové Dřevěnice, velkého svátku pro všechny hráčky a hráče a to od mládeže až po superveterány, od reprezentantů až po „hobíky“, kteří se volejbalem hlavně radují.

Tenhle vrchol roku nastane v srpnu a už teď můžeme sdělit jeho program :

  • Sobota 5. srpna 2023 – dorostenky, dorostenci, veteráni nad 40 let, seniorky nad 40 let a první část elity mužů   
  • Neděle 6. srpna 2023 – pokračování elity mužů, stejná (tedy elitní) soutěž žen, superveteráni nad 50 let, muži I. a II. liga
  • Sobota 12.srpna 2023– volná soutěž muži, volná soutěž ženy                                                 
  • Neděle 13.srpna 2023– mixy (4 muži a 2 ženy)

Aby se u nás všem líbilo, jdeme do zásadních rekonstrukcí v našem areálu. Můžete se těšit na zásadně rekonstruované kurty 1 – 4, na nové a výkonnější osvětlení prvních osmi kurtů. Plánujeme ještě pořízení nové hygienické buňky, abychom zejména hráčkám zpříjemnili pobyt u nás. Chceme také vysázet nové stromy okolo kurtů jedna, dvě a čtyři – staré (ale krásné) břízy začaly být již nebezpečné. Upravíme i velkokapacitní stan, určité plány máme i se štítem vítězů.

Tedy úkolů je dost, snad nám vydrží chuť a také finance, které sháníme (zatím docela úspěšně) přes nejrůznější dotace a granty.

Volejbalová Dřevěnice bude hraná pod patronátem Čes-kého volejbalového svazu a také jeho předsedy Marka Pakosty, o podobnou záštitu jednáme ještě s Českým olympijským výborem. Z hlavního hracího dne 6.8. bude pořizován streamový přenos ze všech zásadních bojů e-litní soutěže mužů a žen. Česká televize natočí rozsáhlou reportáž, možná i jeden díl oblíbeného Volejbalového magazínu.

Chceme samozřejmě i přes plánované stavební úpravy odehrát či uspořádat kompletní program dalších akcí (myslím tím všechny barevné minivolejbaly, finálový turnaj speciální olympiády v přehazované, turnaj v nohejbale pro příchozí i pro policii ČR, běh olympijského dne či terénní triatlon). Máme také čtyři závodní týmy v pravidelných soutěžích.

Sportovní areál dáme samozřejmě k dispozici pro různá soustředění. V září nás čeká druhá akce se zásadním významem pro Dřevěnici a to sté výročí vzniku TJ. Na posvícení 16.9. plánujeme hodně sportu a velké setkání členů a přiznivců, na říjen pak slavnostní schůzi k uvedenému jubileu.

Jak je vidět, plánů máme dost. Teď potřebujeme i hodně aktivity našich členů i příznivců a já věřím, že velmi ostrý plán roku 2023 naplníme !

Zdraví všem a přijeďte si k nám zahrát !

Václav Nidrle, ředitel Volejbalové Dřevěnice