Příliš bujaré nebo naopak příliš formální oslavy nebývají upřímné. Ta naše oslava 65.ročníku turnaje a dík za to, že našemu klání poskytl záštitu jak předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval tak i Královéhradecký kraj ve formě finanční podpory, byla stručná, důstojná a snad i takzvaně pohodová.

V neděli úderem jedenácté hodiny ztichly píšťalky na všech kurtech a všichni volejbalisté i diváci se nakrátko přestěhovali na louku před štít vítězů. U toho se shromáždili naši milí hosté: čestný člen Českého volejbalového svazu Dr. Jan Hronek, první místopředseda ČVS Jiří Popelka, šéfredaktor webu a sociálních sítí ČVS Jiří Carba, člen Rady Královéhradeckého kraje za oblast financí Dr. Rudolf Cogan, dřevěnický starosta Dušan Vrabec, ředitel turnaje a Sokolu Dřevěnice Luboš Kraus a zasloužilí rozhodčí.

Po úvodním slovu sportovního ředitele Václava Nidrleho byla vztyčena vlajka Sokolu Dřevěnice za doprovodu dřevěnické hymny zpívané naším bývalým hráčem Danem Hůlkou. Luboš Kraus poté krátce zavzpomínal na pětašedesátiletou historii “krásné mladice” a připomenul čtyři zakladatele turnaje Jiřího Štála, Jiřího Sůvu, Jiřího Šimánka a Josefa Krause nebo patronát Mezinárodního olympijského výboru v roce 1987 či přijetí dřevěnické delegace doktorem Roggem v roce 2003.

Poté nadešla chvíle vyznamenání. A ne jen tak ledajakých: Václav Nidrle převzal z rukou Jana Hronka to vůbec nejvyšší možné uznání v českém volejbalu: Čestný člen ČVS! Tím se dostal do VIP klubu pouze 36 žijících (a zároveň je tam jedním z nejmladších) bývalých volejbalistů a zasloužilých funkcionářů, jimž byla tato čest udělena. Takže Vašku, velká gratulace! Znamená to, že jsi možná pro ten volejbal opravdu něco udělal :). Hlavně my Dřevěňáci můžeme být hrdi…

A pak přišla řada na zasloužilé rozhodčí. Václav Židů z Hradce Králové si převzal od Dr. Jana Hronka medaili Ing Vladimíra Spirita. Vrchní rozhodčí Volejbalové Dřevěnice Oldřich Lukavec poté předal ocenění za dlouholetou zasloužilou rozhodcovskou činnost pro náš turnaj panu Miroslavu Vajtrovi z Karlových Varů, který k nám jezdí už desítky let a bez jehož podpory i svérázného humoru si Volejbalovou Dřevěnici lze jen těžko představit. Další ocenění jsme udělili všem osmdesátníkům z řad rozhodčích, kteří rovněž po desetiletí tvoří nezapomenutelnou atmoseféru našeho turnaje: Jiřímu Bubákovi z Pardubic, Karlu Komínkovi z Hořic a Václavu Židů.

Poslední poděkování patřilo České televizi, která s námi spolupracuje prakticky nepřetržitě od roku 1999. Velikou zásluhu na tom mají hlavně režisér František Karvánek a komentátor Jiří Rejman, mimochodem v dresu Marktredwitz i vítěz elitní třídy mužů.

No…. a pak už se zase hrál volejbal… a ve 14 hodin se Jirka Rejman ujal slova spolu s Jirkou Popelkou, aby odborně odkomentovali finálový zápas elitní kategorie (ale to už je jiná kapitola)

Tomáš Bláha