Stalo se tak na “centrkurtu” za plných tribun, v přítomnosti kamer České televize a vedení Českého volejbalového svazu. Volejbalová Dřevěnice má letos tři velké jubilanty, kteří si ocenění opravdu zaslouží. V průběhu finálového zápasu elitní kategorie mužů I.A třídy předal předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta tělovýchovná vyznamenání.

Ředitel turnaje Luboš Kraus obdržel medaili ing. Spirita, vrchní rozhodčí Oldřich Lukavec pak plaketu České unie sportu. Oba jsou s dřevěnickým volejbalem neoddělitelně spjati už od svých prvních dětských krůčků. Vyzkoušeli si snad vše, co ve volejbalu jde, od úspěšného hraní za TJ Sokol Dřevěnice, přes trenérskou a rozhodcovskou činnost až k té nynější, funkcionářské. Luboš Kraus je již téměř 20 let ředitelem turnaje a zároveň předsedou Tělovýchovné jednoty Sokol Dřevěnice. Olda Lukavec je tajemníkem naší jednoty a během našich srpnových turnajů má důležitou funkci hlavního rozhodčího. Luboš i Olda jsou dušemi dřevěnického volejbalu, bez kterých by Volejbalová Dřevěnice nebyla takovou, jaká je.

Šéf naší techniky čerstvý šedesátník Aleš Dufek se trochu bránil čestnému uznání od České unie sportu: že prý volejbal nikdy nehrál. Ovšem jeho život je s volejbalem spjat stejně jako u výše zmiňovaných jubilantů. Nikdo nespočítá počet kilometrů, který nachodil za ta léta s lajnovačkou, kolik sítí natáhnul, kolik kurtů pokropil. Momentálně Aleš velí zhruba dvacetičlennému týmu technické čety, která se během čtyř dnů turnaje téměř nezastaví. Alešova práce je však celoroční a pro mnohé neviditelná: kurty a vše okolo nich se musí připravit dlouho před turnaji, přitom naše turnajová sezóna začíná většinou již v dubnu a končí pozdě v září. 

Ta zasloužená chvíle slávy pro všechny tři jubilanty nebyla vidět ve vysílaném programu České Televize, my ale moc děkujeme redaktorovi ČT Tomášovi Klementovi za zprostředkování záznamu z předání cen.

Zde tedy odkaz a několik dokumentujících fotografií:

Předání cen dřevěnickým jubilantům

 

Tomáš Bláha, TJ Sokol Dřevěnice