VOLEJBALOVÁ DŘEVĚNICE

Už 63. ročník nejpopulárnějšího a nejnavštěvovanějšího turnaje je kompletně přichystán. I letos se opět stal součástí projektu České unie sportu „Sportuj s námi“, jejímž partnerem je společnost EP Energy Trading a mediálním partnerem Deník.

První víkend uvidíme osm kategorií, z nich má elitní třída mužů už své jisté složení. Představí se 16 týmů, které budou řízeným losování rozděleny do čtyř skupin. A kdo nastoupí ? Loňští obhájci Humři Perštejn (tým tradičně sestavuje Jarda Škach), dále Lhota pod Libčany (Aleš Holubec a spol), Severák, Odolena Voda, Ústí n. L., Benátky, ČZU Praha A, B a junioři, kadeti ČR A a B, Nymburk, Dobřichovice, Turnov, EGE České Budějovice, Slavia Hr. Králové. K vidění tedy budou jak velmi zkušení borci, tak nadějní mladíci. Ale samozřejmě : těch kategorií bude první víkend osm a na všechny borcejsou pořadatelé připraveni a TĚŠÍ SE !!!

DSC_4893

 

VOLEJBALOVÝ KEMP

Lubomír Staněk – hvězda mistrovské Dukly Liberec – uspořádal na dřevěnických kurtech dva běhy svého volejbalového kempu. A to velmi úspěšně ! Přes 100 nejmladších adeptů volejbalového umění se snažilo vstřebat to všechno, co jim trenéři „ordinovali“.  I jejich složení bylo hvězdné, například Miroslav Malán, dlouholetý extraligový hráč i trenér, či Ondra Marek, kouč letošních vicemistrů z Brna. Na závěrečné turnájky přijely i velké hvězdy současnosti – Jan Štokr, Jakubové  Janouch, Vencovský či Veselý. Už teď je jisté, že se tato akce bude konat i v červenci 2017 opět ve Dřevěnici.

stankuv kemp2

ČASPV KONČÍ …

Tradiční akcí býval republikový přebor České asociace sportu pro všechny ve volejbale mužů, žen a mixů a to už od roku 1992. Borci, kteří si jezdili kvalitně zahrát a také se pěkně pobavit, už letos nepřijedou … Pořadatelé sdělili, že se přihlásilo pouhých šest týmů, což je opravdu málo. Škoda pro nás, že ČASPV tento tradiční sport (a třeba i další tradiční sporty – nohejbal či vybíjenou pro ty mladší) více nepodporuje a zaměřuje se spíše na „nové“ formy rekreačního sportu – kubb, molkky, florbal či woodball.

MIREK ŘÍHA ZDOLAL ŽIVOTNÍ METU

Už je to tak – Mirkovi Říhovi je neodvolatělně sedmdesát a to přesně od 30. července. Dlouholetý spolehlivý člen výboru TJ, v současné době předseda revizní komise, pečlivý kronikář či ukecaný ale vtipný moderátor řady akcí TJ – to přesně je on ! Své jubileum řádně a několikrát zapil a také je spravedlivé prozradit, že byl Českou unií sportu oceněn medailí za (a teď cituji) „celoživotní a výjimečný přínos pro rozvoj tělovýchovy a sportu“.

 

Tak, Mirku, festové zdraví a neutuchající chuť do našich společných aktivit !

                                                                                                    Vašek Nidrle