Díky podpoře Českého volejbalového svazu a školským aktivitám nám stále stoupá popularita barevného minivolejbalu, a zájem o volejbal tak můžeme sledovat již u dětí od prvních tříd základních škol. Jsme moc rádi, že i naše minivolejbalové turnaje si vydobyly pevné místo v dřevěnickém volejbalovém kalendáři a že nám každoročně přibývá zúčastněných týmů.

Náš Okresní festival barevného minivolejbalu spojujeme rovněž se soutěží staršího žactva v šestkovém volejbalu. Vzhledem k náročnosti této dětské volejbalové neděle jsme už s “šestkovým turnajem” museli začít v 8 hodin ráno. V tomto klání ukázali svoji vysokou kvalitu zejména chlapci a děvčata z Nové Paky, kteří vyhráli veškeré své zápasy a ve finále zdolali TJ Jičín. O třetí místo se pak strhl souboj v místním derby mezi kluky z Dřevěnice a sousední Radimí, kde po vyrovnané bitvě 1:1 na sety musel rozhodnout poměr míčů – ve prospěch Radimi.

Vítězové z Nové Paky si jdou pro zasloužené ceny

Naši kluci pod vedením Jirky Šimánka na 4.místě

Turnaj našich nejmenších jsme zahájili dle plánu téměř přesně v 11 hodin. Hojná účast týmů v minivolejbalových soutěžích je pro nás velmi potěšující, ale znamená také pro náš soutěžní úsek zajistit optimální časovou organizaci všech zápasů. To se nám letos pod vedením Vaška Nidrleho a za vzorné spolupráce všech soutěžících, rozhodčích, jejich trenérů a doprovodu letos mimořádně vydařilo. Našich 8 hlavních volejbalových kurtů jsme rozdělili na 16 minivolejbalových, každá z kategorií obsadila 4 hřiště a měla svého vedoucího soutěže. Na všech 16 kurtech jsme vždy začínali současně všechny zápasy a hráli 7 minut. Díky předem připravenému rozpisu zápasů jsme mohli rychle sesbírat výsledky a většinou do tří minut rozehrát další série zápasů. Velký dík patří i mimořádně rychlé a spolehlivé technické četě, tradičně pod velením Aleše Dufka.

Těch zápasů bylo dohromady 240! Nejmladší kategorie žlutých minivolejbalistů nám nastoupila v počtu 19 družstev, oranžových bylo 21, červených 17 a nejstarších modrých bylo 21.

Takové jsou výsledky na prvních čtyřech místech v jednotlivých barvách:

Žlutý minivolejbal: 1.Žížaly Jičín, 2.Sněžní tygři Hořice, 3.Housenky Jičín, 4.Bílí tygří Jičín

Vítězné Žížaly

 

Oranžový minivolejbal: 1.Frogs Lázně Bělohrad, 2.Rosničky Jičín, 3.Liter Lázně Bělohrad, 4.Dejváci Hořice

Vítězky oranžád – Frogs Lázně Bělohrad

 

Červený minivolejbal: 1.Hekři Hořice, 2.Mentolky Nová Paka, 3.Loli Pop Jičín, 4.Kočky Hořice

Bak Nová Paka – vítězové červených

 

Modrý minivolejbal: 1.Dřevěničtí sokoli, 2.Ďáblíci Radim, 3.Hadíci Radim, 4.Bak Nová Paka

První Dřevěničtí sokoli – díky, borci, za skvělou reprezentaci!

 

Tatranky a diplomy jako ocenění si ovšem zasloužili naprosto všichni hráči a hráčky. Z předávání cen v každé kategorii jsme se také snažili pořídit maximum fotek, najdete je na našem Facebooku Volejbalová Dřevěnice. Pořídili jsme i krátké video z nástupu.

Tady alespoň některé fotky, aby bylo vidět, že to bylo u nás v neděli 18.června sportovní i veselé:

Těšíme se na vás brzy, třeba na Staňkových volejbalových kempech pro mládež a samozřejmě na našich hlavních srpnových turnajích.