Menu
10. 4. 2023

70.Volejbalová Dřevěnice pod záštitou předsedy ČOV

Výborná zpráva přišla organizátorům z Českého olympijského výboru : Předseda Ing. Jiří Kejval převzal záštitu nad jubilejním 70. ročníkem Volejbalové Dřevěnice. 

Z dopisu předsedy ČOV Jiřího Kejvala

„Vážení volejbaloví přátelé,

říká se, že kdo nehrál ve Dřevěnici, není volejbalista. Dřevěnice je pro volejbalovou komunitu něco jako pro nás veslaře pražské Primátorky. A já jsem ze srdce rád, že jsme mohli při jeho významném výročí podpořit tento tradiční a vysoce prestižní turnaj, nad kterým dokonce
v roce 1987 převzal záštitu i Mezinárodní olympijský výbor. 

Tradice je důležitá, ve sportu obzvlášť. Představuje hodnoty, které jeho prostřednictvím předáváme našim následovníkům. Je skvělé, že se při tomto sportovním svátku potkávají sportovci napříč věkovými i výkonnostními kategoriemi.

Přeji Dřevěnici ještě spoustu dalších volejbalových let. A také to, aby i nadále zůstal největším turnajem na antuce v Evropě.“

                                                                                                                 

 Pořadatelé mají radost, protože to je velké ocenění toho, co od roku 1954, kdy se tento nejpopulárnější a nejnavštěvovanější antukový turnaj hraje, udělali pro rozvoj volejbalu. A to jak pro nejmladší borce od kadetů až po ty nejzkušenější, tedy superveterány, od amatérů třeba v kategorii mixů, po reprezentanty v elitních třídách mužů a žen. 

Další důvod k tomu, proč si ve volejbalovém kalendáři červeně už teď zatrhnout první dva srpnové víkendy a přijet si do Dřevěnice zahrát ! 

Václav Nidrle 

ředitel turnaje