Menu
16. 8. 2023

70.Volejbalová Dřevěnice nadmíru úspěšná

Druhý víkend největšího a nejpopulárnějšího antukového volejbalového turnaje v republice se velmi vydařil. Počasí tentokrát nezlobilo a tak se odehrál kompletně naplánovaný program čtyř hracích tříd.

V sobotu se ve volné třídě mužů představilo 40 týmů, hrálo se těsně přes půlnoc, kdy pořadatelé vyhlásili konečné pořadí, a to : 1. Summer Massacre, 2.Umakart, 3.HC Koulaři Žlábek, 4.Lipský kolo, 5.Dukla Liberec A, 6.Spirituální kemp. I ženská soutěž skončila v půlnoci, nastoupilo do ní 38 týmů a výsledky byly tyto : 1.Počkejte chvíli, 2.Dnes pošesté, 3.Mařeny hravé, 4.Prasyl, 5.Buldočci, 6.TJ Jičín, nejlepší hráčkou byla vyhlášena Alžběta Zengerová z vítězného družstva.

A přišla neděle, kdy jsme na kurtech přivítali rekordní počet 69 smíšených týmů. Jsme velmi rádi, že spousta z těchto týmů dorazila do Dřevěnice z velké dálky, někteří dokonce poprvé. Nechyběli hráči z Německa, Polska nebo Ukrajiny. Vysoká byla i kvalita soutěže, kterou jsme ukončili krátce po osmé hodině večerní. Pořadí v první šestce bylo následující: 1.Pedokníři, 2.Káti papír, 3.Hroši, 4.Krása střídá nádheru, 5.Mentální atleti, 6.Valmezáci.

Současně se souteží mixů jsme v neděli hrály i tzv. superveterány, tedy muže nad 50 let, kteří vzhledem k nepřízni počasí nemohli nastoupit minulou neděli. Pořadí : 1. Pivovar Svijany, 2.Sršáni, 3.Krakonošovi chasníci, 4.Medvědi Litomyšl.

Celkem tedy na jubilejní 70. Volejbalové Dřevěnici nastoupilo 209 týmů, což je zhruba 1600 aktivních hráčů od kadetů až po superveterány. Hráči si zejména druhý víkend nabitý volejbalem užili, pořadatelé si „mákli“, ale stálo to za to !

Tyhle dva dny přesně naplnily myšlenku akce Sportuj s námi, když se Volejbalové Dřevěnice zúčastnili hráči od patnácti do šedesáti let všech výkonnostních úrovní, od úplných amatérů až po borce ligových soutěží.

Účastníci také pochválili pořadatele za zásadní vylepšení rozsáhlého areálu (čtyři kompletně rekontruované kurty, výkonné osvětlení na šesti kurtech, hygienická buňka…)

A 71. Volejbalová Dřevěnice se hraje již první dva víkendy v srpnu 2024 !