Tak tohle se opravdu povedlo ! Sobota 7.8. byla vzorných turnajovým dnem největšího a nejoblíbenějšího volejbalového turnaje v republice. Hráčky a hráči si konečně po nejrůznějších koronavirových opatřeních dobře a v krásné atmosféře zahráli kvalitní volejbal. Krátce před dvaadvacátou hodinou vyhlašovali po-řadatelé ženské týmy ve volné soutěži. Těch družstev nastoupilo 31 a pořadí nejlepších je toto :

1.Dreamteam,  2.Kačenky ze Startu, 3.Oštěp jsem nechala v Tokiu, 4.Červený Kostelec, 5.Stvůřičky, 6.VK Chaba.

Obdobným způsobem se vyvíjela i volná soutěž mužů, v té nastoupilo celkem 32 týmů a už pod umělým osvětlením se bojovalo o konečné pořadí, které bylo následující :

1.Umakart, 2.Sokol Sklenařice, 3.VK Dvůr Králové, 4.Slovan Chabařovice, 5.Lipské kolo, 6.Mašov – náves.

Na kurtech se tedy v sobotu představilo zhruba 500 spokojených volejbalistů. Večerní posezení s hudbou tak nenarušila ani krátká a prudká přeháňka, ta jen přinutila pořadatele, zejména technickou četu, aby si ráno přivstali a dali do pořádku všech deset kurtů tak, aby hned v 8.00 hodin mohla být zahájena tradičně nejobsazenější třída Volejbalová Dřevěnice – mixy – ve složení 4 muži a 2 ženy, těch se prezentovalo celkem 46. Po celodenních bojích bylo konečné pořadí následující : Jak je také tradicí, týmy volily dost neobvyklé názvy, tu vtipné, tu trochu méně. Ale i tento „folklór“ již celá desetiletí patří mezi speciality Dřevěnice. Pořadatelé se shodli na tom, že soutěž mixů byla na velmi kvalitní úrovni. Velmi dobrý volejbal hrály i mnohé týmy, kterým se nepodařilo postoupit ze skupiny. Konečné pořadí je toto:

1.Pedokníři, 2.Beránci, 3.Tučný, 4.SK Telč A, 5.Káti papír, 6.Do tyče

Trocha počtu: 68. Volejbalové Dřevěnice, akce podporované Královéhradeckým krajem i ČUS v rámci projektu „Sportuj s námi“ se zúčastnilo za čtyři hrací dny celkem 172 týmů, což je nějakých 1350 hráček a hráčů.

A teď nějaký závěr : Ten se letos dělá moc dobře, protože turnaj byl radost ! A to jak pro hráče, tak pro téměř dokonalé pořadatele. Vždyť hráči si mohli vychutnat atmosféru krásného turnaje, bezvadně si zahráli, pořadatele naopak po-těšil až nečekaný zájem volejbalistů všech věkových a výkonnostních kategorií. A všichni doufají, že koronavirus už žádným zásadním způsobem volejbalové zápolení nenaruší a rozeběhnou se i pravidelné soutěže od minižáků až po superveterány !

Václav Nidrle, ředitel Volejbalové Dřevěnice

Pořadatelský tým