Volejbalová Dřevěnice, takto poutní místo antukových volejbalistů, je na prahu jubilejního 65. ročníku. Krásná tradice, že ! Dřevěničtí se při-pravují zodpovědně, vylepšují areál (však uvidíte sami) a chystají také některé docela zásadní změny v organizaci turnaje. Jaké ? Možná trochu potěší ženskou elitní kategorii, která si finále zahraje na „televizním“ kurtu v neděli odpoledne, první tři týmy obdrží i finanční prémii za svůj výkon.

Další změnou je úprava programu při druhém hracím víkendu. Sobota bude určená volným soutěžím žen, startovat mohou týmy od krajské-ho přeboru až po neregistrované a také mužů. Jejich kategorii budeme nově rovněž jmenovat jako „volnou“ a bude určena zejména hráčům krajských soutěží. Podtrhuji to „zejména“ … Těšíme se tedy za start většího počtu hráčů z krajských i okresních soutěží, přivítáme i neregistrované a jistě i pár hráčů ze soutěží vyšších, což kvalitě prospěje..

V neděli budeme hrát jenom mixy. To pomůže nám i hráčům. V loň-ském roce hrálo tehdejší „volnou“ pouhých šest zájemců a téměř všichni chtěli hrát současně obě nedělní soutěže. Takže hra vázla a ti odvážní, co se ráno rozhodli odehrát v každé kategorii minimálně 4 zápasy, v podvečer už lapali po dechu

Největší a nejoblíbenější antukový turnaj letos oslaví své půlkulaté jubileum, tedy šedesát pět ročníků pořádaných v nepřetržité řadě ! Slavnostní zahájení pořadatelé plánují na první neděli okolo desáté hodiny, účast předběžně přislíbili představitelé Českého volejbalového svazu – předseda Marek Pakosta a místopředseda Jan Hronek. Nad turnajem převzal patronát předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval, takže se pořadatelé těší i na účast některého vysokého představitele tohoto orgánu. Tradičně dřevěnickým finančně pomáhá i krajský úřad Královéhradeckého kraje, takže i on bude zastoupen jistě na nejvyšší možné úrovni.

Prakticky již vyjednán je televizní přenos z finále elitní mužské soutěže, vypadá to zhruba na neděli 5.8. někdy okolo čtrnácté hodiny a z následného ženského finále bude pořízen přinejmenším záznam.

Takže – vážně se na na vás všechny těšíme ! Přijeďte si užít krásného antukového volejbalu, kde se v jednom dni sejdou třeba začínajíci ka-deti na na sousedním kurtu renomovaní reprezentanti.

Těšíme se zejména na mládežníky, kadety i juniory, pro které bývaly antukové turnaje o celých prázdninách tradiční náplní obou letních mě-síců.

Budeme se snažit vás průběžně informovat o přípravách i změnách na těchto stránkách, ty z vás, na které máme adresu, oslovíme i mailem. Chystáme se „nasytit“ čtenáře tohoto webu,  místních novin i posluchače rozhlasu veškerými novinkami z Volejbalové Dřevěnice, v dnešních horkých dnech pořádně rozpálené a na 65. ročník už teď nažhavené.

Václav Nidrle, sportovní ředitel