Největší a nejoblíbenější antukový turnaj oslaví své půlkulaté jubileum, tedy šedesát pět ročníků pořádaných v nepřetržité řadě ! Dřevěničtí se už teď poctivě připravují, aby se všichni volejbalisté –  a jsou to opravdu všichni, od kadetů po superveterány a od extraligy až po ryzí amatéry –měli proč na nejklasičtější ze všech turnajů těšit.

Za vydatné pomoci Českého volejbalového svazu, když se zásadním způsobem angažovali pánové Pakosta a Haník, se podařilo získat záštitu předsedy Českého olympijského výboru Ing. Jiřího Kejvala! Dále je turnaj opět zařazen mezi vybrané akce Sportuj s námi 2018, které tento týden schválila Česká unie sportu. Zabojujeme i o přímý televizní přenos na první neděli odpoledne, rádi bychom před kamerami odehráli jak mužské, tak ženské finále elitní soutěže, eventuálně aby byl pořízen alespoň rozsahem zásadní záznam. Takže dřevěnická diplomacie zafungovala opět dobře (a je to moc dobře, že fungujeme dobře …)

K programu Volejbalové Dřevěnice 2018: Protože se vše vyvíjí, nemůže být ani program turnaj úplně „zkostnatělý“. I proto jsme oslovili elitní ženské týmy, které – a často právem – se cítí být tak trochu v pozadí 1.A třídy mužů. Nabídli jsme například dvoudenní konání jejich soutěže. Abych řekl pravdu, očekávali jsme, že na nás vyvinou výrazně větší tlak, ale nestalo se. Souhlasně reagovaly pouze dva (!)týmy a tak turnajová soutěžní komise dospěla (a výbor TJ následně posvětil) k tomuto pro-gramu :

Sobota 4. srpna – své soutěže odehrají dorostenci a dorostenky (myšleno společná soutěž pro kadetské a juniorské kategorie), veteráni nad 40 let, seniorky nad 40 let a v 11.00 odstartuje i mužská elita.

Neděle 5. srpna – hned ráno dostanou největší prostor elitní ženy, chceme totiž jejich soutěž vylepšit o komentované finále (zřejmě v 15.30) hned po dohrání mužské extraligy a rozhodli jsme se i (podobně jako u mužů) vyplatit nejlepším týmům této kategorie prize money. Od rána začnou hrát i muži z 1. a 2. ligy a také superveteráni nad 50 let. A v 9.00 začnou dohrával svoji soutěž elitní muži – finále by se mohlo hrát zhruba ve 14.00.

Sobota 11. srpna – volná soutěž pro muže (zejména pro týmy z krajů a okresů) a volná soutěž pro ženy (totéž včetně neregistrovaných).

Neděle 12. srpna – vyhrazeno pro mixy (složení 4 muži a 2 ženy). Volná soutěž jako samostatná třída byla zrušeno. V posledních letech počet startujících týmů ubýval (vloni například jenom šest a tři z nich se zapojily i do mixů, což je při souběhu utkání – mixy, volná vždycky problém …)

Věřte, že jsme ve vedení turnaje svedli mhoho argumentačních bojů, jak z toho nejlépe ven a jak v maximální míře uspokojit všechny naše tradiční hosty, tedy hráče a hráčky, z nichž někteří mají na své „volejbalové pažbě“ třeba i třicet startů. Není to ale tak lehké, jak to při pohledu zvenčí vypadá …

Takže – všech 200 pořadatelů Volejbalové Dřevěnice se už teď těší na start všech vyznavačů volejbalového míče při 65. ročníku v srpnu 2018!

Václav Nidrle, tiskový mluvčí, Sokol Dřevěnice