Ano, již 64. ročník konaný v nepřetržité řadě, mají dřevěničtí pořadatelé prakticky připravený. Tenhle unikátní turnaj, který si oblíbili vyznavači volejbalového míče všech věkových i výkonnostních kategorií, se i letos hraje v tradičním termínu, tedy první dva srpnové víkendy. A program je skutečně nabitý. V sobotu 5.8. v 8.00 hodin odstartují tento svátek ve společné kategorii kadeti a junioři a rovněž společně  kadetky a juniorky (nastoupit mohou hráči a hráčky narození před 1.1. 1997), o hodinu později rozehrají svoji soutěž veteráni nad 40 let a seniorky stejného věku (1977 a starší). Vrcholem turnaje bývá každoročně elitní třída mužů, tam se mohou přihlásit týmy z extraligy, týmy pozvané z I. ligy a také ty, které dostanou divokou kartu. A takové určitě budou, jako v minulých letech se chystá i sestava s representanty  (Lhota pod Libčiny) a přijedou i další velice  kvalitní „srazilovky“. Finále této třídy bude odehráno v neděli 6.8. pravděpodobně ve 14.00 hodin před kamerami České televize.

V neděli se pak přidají i týmy mužů z I. a II. ligy, nastoupí rovněž ženy extraligy, I. a II. ligy a svoji soutěž odehrají i superveteráni, tedy hráči ročníku 1967 a ještě před ním narození.

Kromě I. třídy mužů (tedy extraligy) se týmy mohou přihlašovat až v příslušný hrací den do 8.00 přímo ve dřevěnickém areálu. A jsme-li už přímo na kurtech ve Dřevěnici : I letos pořadatelé výrazně vylepšili vybavení, zejména sociální zařízení se povedlo. Populární kiosek „Občerstvení u sítě“ rovněž rozšířil sortiment a ceny ponechal opravdu lidové.

Jedno přání pořadatelé mají : Snad opět přijdou antuce na chuť i ti nejmladší volejbalisté z dorosteneckých kategorií – hlavně kluků se v posledních letech jaksi nedostává – a turnaj bude kvalitnější a lépe obsazený i tady.

V prvním víkendu se při turnaji uskuteční i kvalifikace rozhodčích o šanci řídit nejvyšší mužské i ženské soutěže, to je výrazná pomoc Českého volejbalového svazu Volejbalové Dřevěnici.

Druhý víkend bývá ve Dřevěnici pravá volejbalová pouť a nastupují především „hobby – volejbalisté“ , v sobotu 12. srpna se střetnou muži (krajské, městské a okresní soutěže) a ženy (rovněž krajské, městské a okresní soutěže, povolen je i start neregistrovaných). V neděli 13. pak 64. Dřevěnice skončí volnou soutěží mužů, když nastoupit může prakticky jakýkoliv tým, a hrát se bude i nejoblíbenější a nejvíce obsazená soutěžní třída – tedy mixy. Ty se hrají ve složení 4 muži a 2 ženy.

Tak tedy – ještě zbývá domluvit počasí a volejbalový svátek může začít !

    Václav Nidrle – tiskový mluvčí