Bezprostředně po zahájení olympijských her v Riu odstartovalo i další významné sportovní klání: již 63.ročník největšího volejbalového turnaje v ČR – Volejbalové Dřevěnice.

Za příjemného “volejbalového” počasí nám už v 8 hodin vyběhly na hřiště týmy juniorek a juniorů. U děvčat se nám počet týmů zvýšil z loňských 11 na 17, junioři nám nastoupili v počtu 7 týmů. V 9 hodin jsme odstartovali soutěže veteránů nad 40 let za účasti 10 družstev a žen nad 40 let, které se nám dostavily v počtu pěti týmů.

V 10:30 proběhlo losování 16 týmů startujících v elitní soutěži: jsou to obhájci loňského vítězství Humři Perštejn, dále potom týmy Severák, Odolena Voda, Ústí nad Labem, Benátky, ČZU Praha A, ČZU Praha B, ČZU Praha junioři, kadeti ČR A, kadeti ČR B, Nymburk, Dobřichovice, Turnov, EGE České Budějovice, Slavia Hradec Králové a Choceň. Týmy bylo rozlosovány do 4 skupin po čtyřech týmech, dnes se odehrají soutěže ve skupinách, zítra potom bude soutěž pokračovat o pořadí, včetně finálového zápasu za účasti kamer České televize.